Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.02.2016 20:41
Seria Assassin's Creed może nie powrócić do corocznego cyklu wydawniczego. Ubisoft zdradza plany
1116V

Seria Assassin's Creed może nie powrócić do corocznego cyklu wydawniczego. Ubisoft zdradza plany

W tym roku nie zagramy w nową odsłonę Assassin's Creed. Ubisoft postanowił przerwać siedmioletnią tradycję i zaoferować graczom lepszą produkcję. Dyrektor generalny studia postanowił wyjaśnić sytuację i przedstawia kilka ciekawych informacji o powrocie asasynów. 

Jeśli należycie do zagorzałych fanów uniwersum Assassin's Creed i ubolewacie z powodu tegorocznej przerwy, to nie mamy dla Was najlepszych informacji. Francuzi zamierzają przebudować całą serię i w konsekwencji firma może zrezygnować z wydawania gry w każdym roku.

Szczegóły zdradził Yves Guillemot, który nie ukrywa, że jego zespół będzie stale rozwijał uniwersum, ale gry nie muszą debiutować w każdym roku:

„Celem nie jest automatyczny powrót do corocznego cyklu wydawniczego, a przygotowanie gier regularnie. Zobaczyliśmy, że nadszedł czas, w którym musimy dać deweloperom więcej czasu, by mogli oni pracować nad elementami, wszystkimi mechanikami i jednocześnie upewnić się, że seria wskoczy na inny poziom.”

Szefowie Ubisoftu wybrali zespół, który zajmuje się produkcją i ekipa otrzymała czas na przygotowanie wyjątkowej odsłony. Dopiero po zaprezentowaniu tego tytułu, firma zdecyduje o dalszych planach serii:

„Następnie, jeśli poczujemy, że zmierzamy w dobrym kierunku, możemy kontynuować ten trend, a zarazem mamy wystarczająco nowości dla kolejnej odsłony, możemy przygotować kolejną grę w następnym roku. Ale uniwersum nie powróci do corocznego cyklu wydawniczego.”

Są to bardzo ciekawe słowa, które pokazują, że Ubisoft faktycznie zamierza zrewolucjonizować swoją wielką serię. Miejmy nadzieję, że wyjdzie to na dobre dla wszystkich przyszłych asasynów. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/assassins-creed-may-not-have-yearly-releases-when-/1100-6434900/

Tagi: Assassin's Creed Ubisoft Ubisoft Montreal yves guillemot