Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.02.2016 08:05
Nintendo prezentuje screeny ze swojej pierwszej produkcji na smartfony
838V

Nintendo prezentuje screeny ze swojej pierwszej produkcji na smartfony

Kiedy Nintendo zapowiadało, że zacznie tworzyć na sprzęt mobilny, fanów japońskiej firmy obleciał strach, że utracą najlepsze, ekskluzywne gry. Rozwój spraw nie potwierdza póki co realizacji czarnego scenariusza.

W międzyczasie Nintendo ujawniło Miitomo, które ma być - wg oficjalnych notek prasowych - pierwszą "grą" mobilną od Nintendo. Słowo "gra" ująłem jednak w cudzysłów, bo to bardziej aplikacja. Tytuł free-to-play pozwala na branie udziału w rozmaitych quizach i po prostu na rozbudowane interakcje z awatarami innych osób. Trzeba będzie oczywiście płacić za kolejne fatałaszki dla swoich ludków.

Produkcja miała zadebiutować na iOS oraz Androidzie już w 2015 roku, ale Nintendo musiało poświęcić aplikacji jeszcze trochę czasu. W tej chwili firma podaje, że tytuł trafi na rynek w marcu 2016 roku więc trzeba się uzbroić jeszcze w trochę cierpliwości.


Można aktualnie zarejestrować się na oficjalnej stronie Miitomo, żeby zostać powiadomionym o premierze aplikacji, jak tylko zostanie opublikowana.

Niestety produkcja nie będzie dostępna na starcie w Polsce. Z aplikacji cieszyć się będą natomiast mieszkańcy m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Francji, Kanady, Włoch, Rosji, Australii, Irlandii i Hiszpanii.

Tagi: