Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 14.02.2016 17:19
NX może na starcie otrzymać pełne wsparcie Unreal Engine 4 oraz Unity
1885V

NX może na starcie otrzymać pełne wsparcie Unreal Engine 4 oraz Unity

Nintendo to zdecydowanie najbardziej zagadkowa firma tworząca konsole w naszej branży. I o ile po Sony jak i Microsofcie mniej więcej wiedzieliśmy, czego się spodziewać, to o nadchodzącym NX nie wiemy praktycznie nic, a na dodatek nic nie da się trafnie przepowiedzieć.

Jedyne co jest pewne, to że NX powstaje. Jednakże co jakiś czas do Sieci trafiają plotki, ploteczki, doniesienia insiderów, magiczne wróżby z fusów i kosmiczne analizy, z których można wysunąć kilka niepewnych wniosków.

To, że nowa konsola Nintendo będzie hybrydą stacjonarki z handheldem, to że może posiadać czujniki życiowe, a dodatkowo wprowadzi funkcje takie jak osiągnięcia. Zaś w piątek na YouTube wylądował film pewnego użytkownika, którego niektóre doniesienia się jako tako potwierdzały.

Co zatem powiedział? Głównym omawianym punktem w wideo jest to, iż NX ma na samym starcie otrzymać wsparcie takich silników jak Unreal Engine 4 oraz Unity, co pozwoli tworzyć deweloperom zewnętrznym gry multiplatformowe także na tajemniczą zabawkę Nintendo. 

Na razie deweloper, z którym rozmawiał informator twierdzi, że w posiadanym SDK, można już pracować z tą funkcjonalnością, lecz w pełni rozwija się ona dopiero na development kitach, których aktualnie firma nie posiada. Dodatkowo autor filmiku twierdzi, że widział już grę third party, która pojawi się także na PC, a wyląduje na NX - wspomniał, iż pokazano mu wersję pre-alpha oraz beta.

Jak wiadomo, to tylko plotka, lecz "SuperMetalDave64" podaje masę powodów, dla których warto uwierzyć w jego słowa. 

Tagi: Nintendo nintendo nx nx Plotka