Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2016 18:28
Sheltered trafi również na PlayStation 4. Unicube potwierdza przygotowanie tytułu na kolejną platformę
1148V

Sheltered trafi również na PlayStation 4. Unicube potwierdza przygotowanie tytułu na kolejną platformę

W ostatnich miesiącach deweloperzy bardzo często sięgają po tematykę postapokaliptycznego świata, zmutowanych ludzi i walki o przetrwanie. Sheltered jest testowane przez pierwszych zainteresowanych, a dzisiaj otrzymaliśmy zapewnienie, że gra trafi również na PlayStation 4.

Sheltered to strategia umiejscowiona w mrocznym, postapokaliptycznym świecie. W produkcji zadaniem gracza jest walka ze zmutowanymi przeciwnikami oraz innymi ludźmi, poszukiwanie jedzenia oraz przetrwanie w trudnych warunkach. Za pozycję odpowiada studio Unicube, którego przedstawiciele zebrali pieniądze na pozycję na Kickstarterze.

W tytule gracz wciela się w członków czteroosobowej rodziny. Na początku historii jesteśmy świadkami nuklearnego wybuchu i mamy tylko kilka minut na zebranie niezbędnych rzeczy oraz ukrycie się w schronie. Przez następne tygodnie należy odpowiednio monitorować stan zdrowia oraz psychiki każdego członka rodziny, a później wychodzić z podziemi, by zdobywać niezbędne surowce. W późniejszych etapach gry w wyprawach może jednocześnie uczestniczyć kilku bohaterów, których możemy zwerbować do naszego zespołu.

Świat po wybuchu jest bardzo niebezpieczny, ponieważ wielu mieszkańców zamieniło się w niebezpiecznych mutantów, a ocaleni chcą za wszelką cenę przetrwać i mogą zabić za każdy najmniejszy przedmiot.

Przedstawiona historia w Sheltered jest generowana losowo, więc każde podejście do rozgrywki pozwoli zainteresowanym przeżyć nowe przygody. Zmagania możemy kontynuować do czasu, gdy pozostanie przy życiu rodzina. Twórcy przygotowując tytuł postanowili dokładnie zająć się psychologicznym aspektem wydarzeń i z tego powodu bardzo ważnym czynnikiem przetrwania jest stan psychiki ocalałych.

Pozycja jest aktualnie sprawdzana w programach Wczesnego Dostępu na Steam oraz Xbox Live, ale w 2016 roku odbędzie się również premiera na PlayStation 4. 

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2016/02/10/post-apocalyptic-survival-game-sheltered-announced-for-ps4

Tagi: Sheltered unicube zapowiedź