Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 10.02.2016 11:03
Jeśli tęsknisz za klasyką, to Atari przygotowało zestaw darmowych remake'ów
1551V

Jeśli tęsknisz za klasyką, to Atari przygotowało zestaw darmowych remake'ów

Czasy świetności Atari to już odległa przeszłość, jednak firma ta ukształtowała kawał historii gier wideo i warto o niej pamiętać, a także przekazywać jej sławę młodym pokoleniom. Tym bardziej, że możemy pograć w klasyki zupełnie za darmo.

Atari Arcade, to specjalna, oficjalna strona, na której możemy, zupełnie za darmo, zagrać w odświeżone wersje kilku klasycznych produkcji takich jak Missile Command, Pong, Super Breakout lub Centipede. Nowa grafika z pewnością zachęci młodszych graczy, którzy potrafią gardzić pikselami i monochromatyczną oprawą.  Niektóre z gier posiadają również tryb dla wielu graczy, co sprzyja rodzicielskiej edukacji. Bez problemu możemy również bawić się z wykorzystaniem joypada.

To niezła gratka, która pozwoli nam również przygotować się na nadchodzącą paczkę 100 gier od Atari jaka niebawem zadebiutować ma na platformie Steam.

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/02/09/craving-some-old-school-games-play-them-in-your-browser-for-free-with-ataris-virtual-console/

Tagi: Atari atari arcade oldschool retro