Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 10.02.2016 10:16
Twórcy Sonika wrzucają na Twittera tajemniczą grafikę. Czyżby zapowiedź nowej gry?
718V

Twórcy Sonika wrzucają na Twittera tajemniczą grafikę. Czyżby zapowiedź nowej gry?

Oficjalne konto niebieskiego jeża tajemniczo ćwierka na swoich kanałach społecznościowych. Czyżby SEGA przygotowywała powrót swojej legendarnej maskotki?

Firma, albo ma w planach coś naprawdę wyjątkowego, albo odstawia najdłuższy żart prima aprillisowy w historii. Nie tak dawno wokalista Crush 40 zdradził, że przygotowuje utwory do specjalnej gry, która ma pojawić się na rynku z okazji 20 lecia serii. Dzisiaj znajdujemy bardzo dziwne obrazki opublikowane na kanałach społecznościowych Sonika. Pierwszy z nich wygląda na pierwszy rzut oka dosyć niewinnie, jednak fani bardzo szybko odkryli, że można na nim znaleźć ukryty tekst zapisany dziwnymi znakami.

Jedyną podpowiedzią jakiej nam udzielono było zdanie "klucz leży w @maedon". Okazało się, że jest to francuski artysta, a wspomniane symbole używane były wcześniej przez niego do ukrycia wiadomości na okładkach albumów. Użytkownicy Reddita rozszyfrowali napisy, które mówią:

HELLO HUGO

THE SECRET IS INSIDE THE EMPIRE

WE CAN GET IT BACK

THE FATED SON OF DAEDALUS

ADD THE NUMBERS

Okazuje się, że jest to bezpośrednie nawiązanie do konkretnych utworów z płyty artysty. Po dodaniu wszystkich liczb określających ich pozycję na albumach otrzymujemy 41. Gdy tylko okazało się, że fani Sonika rozwiązali zagadkę, prowadzący oficjalne konto na Twitterze wrzucili jeszcze jeden obrazek, na którym widnieje maskotka Biga trzymająca w rękach kartkę z datą 1 kwietnia. 4/1, to amerykański sposób zapisywania dat wskazujący na ten dzień.

Prima Aprillis? Miejmy nadzieję, że SEGA nas nas nie wkręca w najdłuższy żart w historii...

Biorąc pod uwagę, że jeden z albumów Maedona nosi tytuł "Adventure" fani spekulują, że być może nadciąga premiera trzeciej części Sonic Adventure.

Źródło: http://www.destructoid.com/the-sonic-twitter-is-hinting-at-something-pretty-huge-340401.phtml

Tagi: ciekawe Sega sonic sonic adventure