Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2016 14:28
Uwaga na fałszywe zapisy do testów Gran Turismo Sport i Pokemon GO!
888V

Uwaga na fałszywe zapisy do testów Gran Turismo Sport i Pokemon GO!

Jeśli w przeciągu ostatnich kilku godzin zapisaliście się do testów Gran Turismo Sport lub Pokemon GO, to nie otwierajcie otrzymanych odnośników. Bardzo możliwe, że ktoś będzie chciał wyłudzić od Was informacje. 

Od przeszło godziny w Sieci pojawiają się informacje o „zbliżających się testach Gran Turismo Sports”. Zdziwiło mnie, że ta informacja nie pochodzi z oficjalnego źródła, więc zacząłem szukać… Sony oraz Gran Turismo Sport aktualnie nie opublikowało żadnych szczegółów na temat zmagań – ostatnia informacja pochodzi z ubiegłego roku.

Strona zachęcająca do podania swoich danych (e-mail) nie jest połączona w żaden sposób z witryną Gran Turismo Sport, w logo pojawia się odnośnik do miejsca, w którym możecie sprawdzić dane dotyczące nadciągających premier, a ponadto w tytule pojawia się „Track Pokemon GO”.

Kilka minut zajęło mi nim zorientowałem się, że ta sytuacja jest powiązana z fałszywymi zapisami do beta testów Pokemon GO. Nawet The Pokemon Company wydała komunikat, w którym możemy przeczytać, że nie aktualnie nie trwają zapisy do zmagań. Włodarze firmy ostrzegają graczy przed konsekwencjami udostępniania swoich danych.

W tej sytuacji ostrzegamy – uważajcie komu podajecie informacje. Oczywiście wpisanie adresu e-mail to dopiero początek, ale pewnie w niedalekiej przyszłości zainteresowani otrzymają na swoje skrzynki instrukcję „dołączenia do testów”, przez które utracą dostęp do swoich kont.  

Tagi: beta Gran Turismo Sport oszustwo Pokemon Go