Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2016 13:31
Battalion 1944 odniósł spory sukces na Kickstarterze. Gra sfinansowana w zaledwie 3 dni!
927V

Battalion 1944 odniósł spory sukces na Kickstarterze. Gra sfinansowana w zaledwie 3 dni!

Gracze pragną powrotu do produkcji umiejscowionych w czasie II wojny światowej! Na początku tygodnia informowaliśmy Was o rozpoczęciu zbiórki na Battalion 1944, a twórcy po niespełna 3 dniach zebrali całą sumę i mogą teraz w spokoju tworzyć tytuł.  

Battalion 1944 to sieciowa strzelanka, która zmierza na PlayStation 4, Xboksy One i komputery osobiste. Twórcy poinformowali, że chcą zaoferować graczom starą szkołę strzelania i ta wiadomość pobudziła tłumy. Bez dopalaczy, super umiejętności, egzoszkieletów, a zwykłe bronie, dopracowane mapy i oczekiwane umiejscowienie wydarzeń – to wystarczyło, by gra w niespełna 3 dni zebrała 100 tysięcy funtów.

Tyle potrzebowali twórcy na przygotowanie pozycji, ale możemy mieć pewność, że to nie koniec  pozytywnych informacji od Brytyjczyków. Zbiórka będzie trwać jeszcze 27 dni i już teraz na koncie projektu znajduje się dodatkowe 13 tysięcy funtów.

Jak zawsze każdy funt będzie bardzo cenny i pozwoli studiu przygotować jeszcze lepszą pozycję. Ta sytuacja tylko potwierdza, że gracze łakną powrotu do przeszłości i chcą porzucić wszystkie futurystyczne klimaty.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje dotyczące Battalion 1944. W niedalekiej przyszłości ma odbyć się zamknięta alpha, później będziemy świadkami bety, a przed samym wydaniem pozycja zostanie zaprezentowana w programie Wczesnego Dostępu na Steam. Dopiero po tych wszystkich testach możemy oczekiwać na premierę. Gra ma wskoczyć na półki sklepowe w maju 2017 roku. 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/bulkheadinteractive/battalion-1944-pc-xb1-ps4/description

Tagi: Battalion 1944 Bulkhead Interactive kickstarter