Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2016 21:53
Pod koniec lutego Konami zaprezentuje stylizowaną protezę dla fana Metal Gear Solid
1777V

Pod koniec lutego Konami zaprezentuje stylizowaną protezę dla fana Metal Gear Solid

Pod koniec ubiegłego roku wspominaliśmy na PPE o projekcie Konami. Japońska korporacja postanowiła pomóc sympatykowi serii Metal Gear Solid i wraz z inżynierami stworzyć protezę. Firma zaprezentuje pracę na konferencji BDYHAX.

W dniach 19-21 lutego w Teksaskie odbędzie się BDYHAX, czyli specjalna impreza dla miłośników tatuażu, kulturystów oraz fanów nowoczesnych rozwiązań technologicznych w dziedzinie protetyki. To właśnie na tym wydarzeniu zostanie zaprezentowany projekt „Phantom Limb”, który był przygotowywany przez Konami wraz z inżynierami oraz artystką Sophie De Oliveira Baraty.

Zespół przez wiele miesięcy pracował nad protezą dla 25-letniego Jamesa Younga – fan serii Metal Gear Solid w tragicznym wypadku stracił rękę i nogę. Japońska korporacja postanowiła pomóc i efekt prac zostanie zaprezentowany na wydarzeniu.

Będzie to wystylizowana, a zarazem wielofunkcyjna proteza i patrząc na ostatnie projekty Sophie De Oliveira Baraty możemy spodziewać się czegoś naprawdę wyjątkowego. Twórczyni przygotowała między innymi kryształową protezę nogi dla piosenkarki Viktorii Modesty, którą mogliście zobaczyć na ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpijskich w 2012 roku.

Konami potwierdziło, że w późniejszym terminie zostanie opublikowany film dokumentalny pokazujący proces powstania protezy dla Jamesa. Aktualnie zainteresowani mogą udać się na stronę www.ThePhantomLimbProject.com, gdzie będą publikowane informacje na temat projektu. 

Do galerii wrzuciliśmy kilka prac Sophie De Oliveira Baraty, a poniżej zobaczycie dokument z BBC na temat artystki. 

Tagi: Konami metal gear solid v: the phantom pain proteza