Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.02.2016 21:18
Remedy Entertainment jest gotowe na Alan Wake 2, ale gra nadal nie została zapowiedziana
700V

Remedy Entertainment jest gotowe na Alan Wake 2, ale gra nadal nie została zapowiedziana

Twórcy Quantum Break bawią się z nami w kotka i myszkę. Kolejny raz deweloperzy wspominają o Alan Wake 2, jednak studio nie zamierza aktualnie zapowiadać produkcji. Możemy mieć jednak pewność, że ekipa jest gotowa na to wyzwanie.

Dyrektor kreatywny Remedy Entertainment – Same Lake – postanowił poruszyć temat kontynuacji Alan Wake. Twórca nie ukrywa, że jego zespół pracował nad drugą odsłoną od razu po zakończeniu prac nad pierwowzorem. Studio jest właścicielem tego IP i ekipa chce mieć pewność, że gra będzie prezentować odpowiedni poziom. Właśnie z tego powodu przygotowano wiele prototypów i wstępnych wersji, z których narodził się… Quantum Break.

Jednak jest to podobno bardzo dobra wiadomość dal fanów znanego pisarza, ponieważ zajęcie się nową marką, pozwoliło autorom zebrać wiele cennego doświadczenia. Teraz zespół jest bardziej gotowy na Alan Wake 2, jednak nadal nie otrzymaliśmy oficjalnych informacji na temat prac nad tytułem.

W Sieci pojawiają się kolejne plotki dotyczące produkcji. Podobno jeszcze w tym roku mamy zobaczyć oficjalną zapowiedź tytułu, którego premiera może odbyć się w 2017 roku. Są to tylko i wyłącznie domniemania, ale patrząc na ostatnią sytuację, możemy spodziewać się, że tytuł naprawdę powstaje. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/alan-wake-2-ideas-are-better-now-but-remedy-still-/1100-6434413/

Tagi: Alan Wake quantum break Remedy Entertainment