SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.01.2016 17:41
Były szef SOE otworzył nowe studio i tworzy hardcorowego RPG-a. Poznajcie Hero's Song
437V

Były szef SOE otworzył nowe studio i tworzy hardcorowego RPG-a. Poznajcie Hero's Song

John Smedley rozstał się z Daybreak Games (wcześniej znane jako Sony Online Entertainment) w lipcu ubiegłego roku, ale dopiero dzisiaj poznaliśmy nową produkcję charyzmatycznego dewelopera. Twórca przedstawił swoją nową ekipę, z którą zamierza przygotować hardcorowego RPG-a. 

John Smedley to były dyrektor generalny Daybreak Games, który zrobił sobie przerwę po tym jak przez jego słowa Lizard Squad atakowało serwery jego firmy. Twórca miał powrócić do korporacji, ale jak widać deweloper postanowił działać na własną rękę.

Jego nowy zespół – Pixelmage Games – dzisiaj rozpoczął zbiórkę na Kickstarterze. Autorzy potrzebują 800 tysięcy dolarów, by stworzyć Hero's Song, jednak warto wiedzieć, że Smedley zyskał już 1 milion dolarów od prywatnych inwestorów.

Formacja składa się z deweloperów pracujących nad między innymi EverQuest, Planetside, PlanetSide 2, Clone Wars Adventure, H1Z1, czyli możemy mieć pewność, że ta ekipa może przygotować ciekawą pozycję.

Natomiast Hero's Song to będzie połączenie RPG-a z grą rogue-like z otwartym światem, a całość zostanie upiększona piękną pikselową grafiką 2D. Zespół zamierza stworzyć „hardcorowego RPG-a akcji dla hardcorowych graczy”. Podczas rozgrywki poznamy niezapomnianą opowieść i weźmiemy udział w wielu wyjątkowych pojedynkach. To właśnie starcia mają być główną esencją pozycji.

Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu, a poniżej możecie zerknąć na pierwsze fragmenty rozgrywki.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: Daybreak Games hero's song john smedley pixelmage games