SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2016 15:31
Xbox 360 ma się dobrze i Microsoft nie zamierza uśmiercić konsoli
1423V

Xbox 360 ma się dobrze i Microsoft nie zamierza uśmiercić konsoli

W przeciągu ostatnich kilku tygodni mogliście natrafić na plotkę, według której Microsoft zamierza w tym roku wyłączyć serwery Xboksa 360 i tym samym uśmiercić konsolę. W sprawie wypowiedział się Phil Spencer, który zaprzeczył tym niedorzecznym informacjom. 

Do Sieci systematycznie są wrzucane nieprawdziwe informacje, które mają wkurzyć lub nadmiernie uszczęśliwić grupy docelowe. Ostatnia plotka skierowana do posiadaczy Xboksów 360 mogła poirytować wielu graczy – podobno Microsoft zamierza wyłączyć usługi sieciowe konsoli już w listopadzie. Nie jest to oczywiście prawda i szef marki Xbox postanowił skomentować sytuację na Twitterze.

Phil Spencer powiedział wprost, że nie jest to prawda i w sumie nie powinno to nikogo specjalnie dziwić. Baza użytkowników X360 jest nadal ogromna i Amerykanie musieliby się zmierzyć z bardzo negatywnymi komentarzami, gdyby teraz wyłączyli serwery.

Oczywiście konsola ma już swoje lata – ostatnio świętowaliśmy dziesięciolecie – ale siódma generacja Microsoftu oraz Sony została w znaczącym stopniu oparta o usługi sieciowe i gracze nadal rywalizują z innymi fanami w ulubionych tytułach w trybach multiplayer.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/not-true-that-microsoft-will-turn-off-xbox-360-ser/1100-6433903/

Tagi: microsoft phil spencer xbox 360

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme