Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 12.01.2016 12:46
Jakie były kulisy powstania Dizzy - wielkiego hitu z Pegasusa? Bracia Oliver opowiadają o swej pracy
973V

Jakie były kulisy powstania Dizzy - wielkiego hitu z Pegasusa? Bracia Oliver opowiadają o swej pracy

Wielu z was z pewnością spotkało się za młodu z przygodami wesołego jajka Dizzy i jego przyjaciół. Zastanawialiście się kiedyś, jak doszło do powstania tego wielkiego hitu?

Część z was kojarzy pewnie Dizzy'ego z legendarnego u nas Pegasusa. Nie jest to jedyna odsłona tej serii, a już na pewno nie jedyna gra stworzona przez legendarnych braci Oliver - ojców tego bohatera. 

Prowadzący kanał na YouTube ARHN.EU dotarli do bliźniaków i przeprowadzili z nimi obszerny wywiad. Twórcy opowiadają w nim swoją historię, od początków swojego zainteresowania komputerami, przez stworzenie Dizzy'ego, aż do czasów współczesnych. 

Godzinne nagranie jest ogromną gratką dla miłośników elektronicznej rozrywki. Zwłaszcza tej staroszkolnej z lat 80. Myśleliście, że bracie porzucili już tę branżę? Wręcz przeciwnie - nadal tworzą gry mając za sobą 30-letnie doświadczenie w pisaniu gier komputerowych.

Rozmowa przeprowadzona została w języku angielskim, ale w kontrolkach YouTube, w prawym dolnym rogu, macie możliwość włączenia polskich napisów.

Podzielcie się z nami w komentarzach swoimi wspomnieniami na temat gier autorstwa braci Oliver.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=NrYbdkA2Duo

Tagi:

Nie przegap