Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2016 13:30
DICE postawi na daleką przyszłość? Tester zdradza informacje o Battlefield 2143
1558V

DICE postawi na daleką przyszłość? Tester zdradza informacje o Battlefield 2143

Szwedzi z DICE nadal nie zdradzili informacji na temat tegorocznego Battlefielda, ale możemy mieć pewność, że gra powstaje. Według dzisiejszych plotek twórcy postawili na daleką przyszłość i zaproponują graczom kontynuację Battlefield 2142. 

DICE po problemach z Battlefield 4 nie zdecydowało się w 2015 roku wydać kolejnej odsłony swojej flagowej serii. Twórcy w spokoju dopracowywali czwórkę oraz pracowali nad następną produkcją. W Sieci pojawiły się informację od testera, który miał przyjemność pojawić się w Szwedzkim studiu, by sprawdzić „Battlefield 2016”. Deweloperzy zaprosili podobno około 100 graczy, którzy mogli zapoznać się z wstępną wersją nadciągającej strzelanki.

Według opublikowanych danych, Szwedzi szykują kontynuację Battlefield 2142, czyli Battlefield 2143. Gra zadebiutuje pod koniec roku na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych. Zespół jak zawsze ma przygotować szereg rozszerzeń, ale tym razem pierwszeństwo w DLC otrzymają podobno posiadacze konsoli Microsoftu.  

Choć akcja zostanie umiejscowiona w 2143 roku, to nie powinniśmy się obawiać nastawienia na skakanie po dachach, czy też zdecydowanie szybszą rozgrywkę. Autorzy podobno postawili na starą szkołę i w tytule nadal czuć, że gramy w Battlefielda.

Produkcja jest oczywiście osadzona w dalekich czasach, ale zespół rozwija znane patenty. W tytule ma ponownie pojawić się Levolution, czyli system, dzięki któremu możemy niszczyć budynki,  jednak tym razem postawiono na większą swobodę. W zależności od poczynań graczy budowla może zwalić się na różne strony i w konsekwencji inaczej wpłynąć na zmagania. Mapy zostaną upiększone dynamicznymi warunkami pogodowymi oraz zmienną porą dnia.

Testy zmagań rozpoczną się w sierpniu i podobno autorzy tym razem zdecydują się na otwartą walkę. Nie są to oczywiście potwierdzone informacje, ale nie od dzisiaj wiadomo, że DICE rozważało przygotowanie kontynuacji 2142.

Co powiecie na ten pomysł?  

Źródło: http://www.shooter-szene.de/ego-shooter/a-g/battlefield/battlefield-5-kommt-nun-doch-battlefield-2143.html

Tagi: battlefield 2143 battlefield 5 DICE Electronic Arts plotka

Nie przegap