Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.12.2015 18:54
Hideo Kojima oficjalnie opuścił Konami i otworzył nowe studio? Twórca rozmawia z Sony
1791V

Hideo Kojima oficjalnie opuścił Konami i otworzył nowe studio? Twórca rozmawia z Sony

15 grudnia to prawdopodobnie ostatni dzień sagi „Konami vs. Hideo Kojima”. W Sieci pojawiają się informacje, według których znany deweloper zakończył współpracę z japońską korporacją i postanowił otworzyć swoje studio. Podobno Kojima prowadzi rozmowy z Sony Computer Entertainment.

Od kilku miesięcy stale informujemy Was o najnowszych szczegółach dotyczących problemów Hideo Kojimy w Konami. Firma na początku usunęła znanego dewelopera z pudełek, później zabroniła wypowiadać się publicznie, a w ostatnim czasie twórca nie mógł nawet pojawić się na rozdaniu nagród The Game Awards.

Jednak najprawdopodobniej jesteśmy właśnie świadkami zakończenia tej sagi. Japoński magazyn Nikkei poinformował, że z dniem 15 grudnia 2015 roku Hideo Kojima nie jest już pracownikiem Konami. Twórca podobno postanowił otworzyć nowe studio! Ciekawostką na pewno jest plotka, że według Japończyków, Kojima postanowił rozmawiać na temat swojej nadchodzącej produkcji z Sony Computer Entertainment.

Muszę jednak zaznaczyć, że nie jest to oficjalna wiadomość – aktualnie nie otrzymaliśmy potwierdzenia ze strony dewelopera lub korporacji, ale według wcześniejszych informacji umowa pomiędzy stronami obowiązywała do „połowy grudnia”. Miejmy nadzieję, że Hideo szybko zabierze głos w tej sprawie i przedstawi swoje plany na przyszłość.

Warto na zakończenie przypomnieć, że w październiku The New Yorker informował o zakończeniu współpracy Konami z Kojimą, ale firma szybko zdementowała plotkę.

Źródło: http://www.polygon.com/2015/12/15/10220372/hideo-kojima-new-studio-leaves-konami

Tagi: Hideo Kojima Konami Sony Computer Entertainment