Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2015 20:49
Na PlayStation 4 zmierzają hity od wielkich ekip - Scott Rohde wspomina o grach od 3 zespołów
2015V

Na PlayStation 4 zmierzają hity od wielkich ekip - Scott Rohde wspomina o grach od 3 zespołów

Japońska korporacja nie może narzekać na brak wewnętrznych zespołów, które pracują nad nowymi hitami na PlayStation 4 oraz PlayStation VR. Możemy mieć pewność, że na sprzęty Sony powstają ciekawe produkcje, a kilka słów w tym temacie postanowił powiedzieć Scott Rohde.

Szef amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment Worldwide Studios spotkał się z dziennikarzami Kinda Funny Games i chętnie rozmawiał o nadciągających produkcjach na PlayStation 4. 

Rohde powiedział, że w ubiegłym tygodniu widział nowy projekt Sony Bend (twórcy między innymi Syphon Filter, Syphon Filter 2, Syphon Filter 3, Uncharted: Złota Otchłań) i ich nadciągająca produkcja wygląda podobno świetnie. Deweloperzy z tego studia od wielu miesięcy pracują nad nowym tytułem, ponieważ podczas przygotowań postanowili zaimplementować do dzieła innowacje, które musieli odpowiednio przetestować. Z tego powodu proces przygotowania gry trwa dłużej niż zazwyczaj, ale pozycja jest już grywalna. Według pracownika Sony nadciągają „wyjątkowe chwile” dla tej ekipy.

Także Sucker Punch kończy wstępne prace nad kolejnym tytułem. Rohde oraz Shuhei Yoshida grali w najnowszy tytuł tej ekipy i podobno gra jest „fajna”, ale w ostatecznym rozrachunku projekt może się jeszcze zmienić. Warto jednak zwrócić uwagę, że uniwersum inFamous „nigdy nie pójdzie na emeryturę” i możemy oczekiwać kolejnych przygód superbohaterów.

Jeśli zastanawiacie się, co dzieje się u twórców God of War, to aktualnie nie mamy szczegółówych informacji. Sony Santa Monica pracuje nad wielkim tytułem na PlayStation 4, a Scott gdy został zapytany o grę tylko „znacząco się uśmiechał” i wspomniał, że nie może się doczekać momentu prezentacji.

Cóż… E3 2016 zapowiada się ciekawie! ;)

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/12/11/sony-were-always-open-to-acquire-new-studios-theres-always-an-appetite/

Tagi: scott rohde Sony sony worldwide studios