Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 11.12.2015 11:00
Zobaczcie jak powstaje kontroler Steam. Fabryka wygląda niczym Aperture Science
1165V

Zobaczcie jak powstaje kontroler Steam. Fabryka wygląda niczym Aperture Science

Kontroler Steam może nie zrewolucjonizował rynku tak, jak życzyłoby sobie tego Valve, ale jest to ciekawe urządzenie, na które warto zwrócić uwagę. Firma zdradza jak powstają ich joypady.

Zwykle wielkie korporacje korzystają z pośredników podczas wytwarzania poszczególnych podzespołów oraz składania urządzeń. Zazwyczaj, z wiadomych powodów, są to fabryki w Chinach. Valve jak zwykle zapragnęło mieć wszystko pod własną opieką. Nie tylko zaprojektowali od zera swój własny model kontrolera, ale jeszcze zbudowali dedykowaną mu fabrykę po to, aby utrzymać niezależność. Jak sami twierdzą - zależy im na elastyczności już na etapie budowania sprzętu.

Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć jak wygląda linia produkcyjna kontrolera Steam. Lwia część pracy jest zmechanizowana i odwalają ją roboty. Valve uspokaja, że są jeszcze w pełni władz umysłowych i nad maszynami czuwają ludzie, którzy pilnują, by nie uzyskały one samoświadomości. Dobrze, bo całość wygląda niczym wyjęta z laboratorium Aperture Science.

Źródło: http://www.allgamesbeta.com/2015/12/building-steam-controller.html

Tagi: ciekawe steam steam controller Valve