SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2015 14:05
Największe hity z PC-ta na konsoli przenośnej? SMACH Z trafiło na Kickstarter
1015V

Największe hity z PC-ta na konsoli przenośnej? SMACH Z trafiło na Kickstarter

Konsole przenośne od wielu lat towarzyszą graczom z całego świata, a w przyszłym roku na rynku może pojawić się bardzo ciekawy sprzęt. SMACH Z pozwoli na grę w ulubione tytuły z PC-ta i sprzęt prezentuje się interesująco. 

SMACH Z to tak naprawdę przenośna Steam Machine i o urządzeniu wspominaliśmy na PPE już kilkukrotnie, ale jak widać twórcy nadal dopracowują swoją koncepcję. Deweloperzy postanowili poszukać swojej szansy na Kickstarterze i na zrealizowanie celów potrzebują 900 tysięcy dolarów. Aktualnie otrzymali 93 tysiące i mam wrażenie, że trudno będzie im uzbierać całą sumę.

Jest to dość ciekawa sytuacja, ponieważ 4 miesiące temu informowaliśmy Was o zmianie nazwy na Smach Zero (wcześniej urządzenie nazywało się SteamBoy) i nawet otrzymaliśmy informacje na temat ceny oraz dokładną specyfikację.

Twórcy ponownie ruszyli z akcją i obiecują, że na Steam Z zagramy w wiele ciekawych produkcji, bateria będzie trzymać 5 godzin, a w dodatku zapowiadają całe wsparcie. Według informacji na Kicksterterze sprzęt ma udźwignąć wszystkie tytuły AAA, a na promującej grafice pojawia się między innymi Wiedźmin 3: Dziki Gon, Dying Light, Śródziemie: Cień Mordoru, a nawet wyjątkowo działający na PC-tah Batman: Arkham Knight.

Mimo wszystko jeśli inżynierom uda się stworzyć tę zabawkę, to będziemy mogli mówić o prawdziwej rewolucji. Ja z chęcią sprawdziłbym kilka tytułów z PC-tów.

Ciekawym pomysłem są wymienne D-Pady (możecie je zobaczyć w naszej galerii), które prezentują się naprawdę nieźle. Taka swoboda w konfigurowania urządzenia może pomóc w sprzedaży kilku dodatkowych sztuk.

Warto przy tym zaznaczyć, że wpłacający otrzymają swoje nagrody dopiero w październiku 2016 roku, więc deweloperzy Steam Z pewnie na ten miesiąc planują premierę urządzenia. Trochę późno?   

Tak prezentuję się najnowsza specyfikacja:

  • AMD G-Series (CPU na architekturze Jaguar i grafika Radeon z GCN z 2GB ramu)
  • 4GB RAM (8GB w wersji PRO)
  • 64GB dysk (128GB w wersji PRO)
  • Slot na karty MicroSD
  • 5-calowy dotykowy ekran w rozdzielczości 1080p
  • USB 3.0 typu C
  • Możliwość konfiguracji D-padów
  • Wejście HDMI
  • Wifi + bluetooth (4G w wersji PRO)

Co sądzicie o urządzeniu?

Za podesłanie odnośnika do informacji dziękuję użytkownikowi Krzysiekk oraz Igorowi.

Tagi: handheld pc Smach Z steam machine