„Oskarżenia o rasizm są niedorzeczne”. Twórcy Beyond: Dwie Dusze odpierają zarzuty

News
1905V
„Oskarżenia o rasizm są niedorzeczne”. Twórcy Beyond: Dwie Dusze odpierają zarzuty
Wojciech Gruszczyk | 04.12.2015, 17:44

Beyond: Dwie Dusze zameldowało się na aktualnej generacji i gra z pozoru nie wyróżnia się na tle wersji z poprzedniej generacji. Dopiero dokładnie porównując edycje można zauważyć dość niecodzienną sytuację – jeden z bohaterów ma zdecydowanie jaśniejszy kolor skóry. Gracze odebrali tę sytuację jako rasistowską zagrywkę deweloperów, więc Quantic Dream postanowiło wyjaśnić nieporozumienie. 

Digital Foundry wzięło na warsztat najnowszy tytuł Quantic Dream i postanowiło porównać Beyond: Dwie Dusze na dwóch platformach – PlayStation 3 i PlayStation 4. Gra na aktualnej generacji wygląda oczywiście dużo lepiej, jednak specjaliści z brytyjskiego Eurogamera zauważyli, że pracownik ambasady Arabii Saudyjskiej ma odrobinę jaśniejszy odcień skóry.

Ta informacja nie spodobała się graczom, którzy stwierdzili, że jest to rasistowska zagrywka twórców z Francji. Negatywnych opinii nagromadziło się tak wiele, że sprawę postanowił skomentować sam David Cage.

Znany reżyser opublikował oświadczenie, w którym zaznaczył, że jego studio przygotowując wersję na PlayStation 4 zmieniło oświetlenie, metodę cieniowania postaci, a niektórzy bohaterowie otrzymali całkowicie nowe modele. Te wszystkie elementy sprawiły, że gra wygląda inaczej. Przedstawiciel Quantic Dream ponadto dodał, że w tytule można znaleźć również postacie, które mają teraz ciemniejszą skórę.

Cage zaznaczył w oświadczeniu, że te zarzuty są absurdalne, ponieważ Quantic Dream od zawsze promuje równość płci i rasy oraz wielokulturowość.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-12-04-beyond-developer-quantic-dream-addresses-ps4-skin-tone-changes

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych