Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.12.2015 07:05
Wzruszające wspomnienie o Satoru Iwacie w trakcie The Game Awards 2015
684V

Wzruszające wspomnienie o Satoru Iwacie w trakcie The Game Awards 2015

Znacie już najważniejsze wydarzenia imprezy The Game Awards 2015. A jeśli nie, to odsyłam was do naszego podsumowania całego wydarzenia, które znajdziecie tutaj. Warto przypomnieć jednak jeszcze o wystąpieniu prezesa Nintendo of America, który wspominał na scenie śp. Satoru Iwate.

Reggie Fils-Aime rozpoczął swoje przemówienie na The Game Awards 2015 od wzruszającego wspomnienia o Satoru Iwacie, poprzednim prezesie Nintendo, który umarł w lipcu tego roku. Reggie podkreślał, że Iwata, który był jego przyjacielem, ogromnie kochał i facynował się grami. Prezes osobiście odpowiadał za wprowadzenie na rynek Nintendo DS i Wii. Przy tym Reggie zaznaczył, że Iwata był nieustraszony, stawiając na tak kontrowersyjną nazwę jak "Wii" (pamiętacie jakie emocje wywoływało to hasło dawniej?) i tak odważny pomysł jak konsolkę przenośną z dwoma ekranami.

Reggie zakończył przemówienie słowami: "Panie Iwata, mam nadzieję, że się pan teraz do nas uśmiecha". Wystąpienie prezesa Nintendo of America, ze wspomnieniem Iwaty, znajdziecie poniżej.

 

Tagi: Nintendo satoru iwata the game awards 2015 wii