SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.12.2015 16:34
Xbox 360 obchodzi 10 urodziny w Europie - jak wspominacie sprzęt Microsoftu?
885V

Xbox 360 obchodzi 10 urodziny w Europie - jak wspominacie sprzęt Microsoftu?

Jak ten czas leci… Właśnie dotarło do mnie, że Xbox 360 ma już na karku 10 lat. Sprzęt Microsoftu przez długi czas zajmował główne miejsce na mojej growej półce i to moim zdaniem jedna z najlepszych konsol. A Wy jak wspominacie to urządzenie? 

2 grudnia 2005 roku odbyła się europejska premiera Xboksa 360. Na oficjalną premierę Polacy musieli zaczekać 11 miesięcy, ale wielu graczy już wtedy zdecydowało się sprowadzić maszynę z zagranicy.

Ja nie czekałem długo i pierwszego X360 kupiłem na giełdzie w Katowicach – sprzęt przybył z Wielkiej Brytanii i przez kilka lat dał mi mnóstwo radości. W okolicach 2009 roku zdecydowałem się pożegnać urządzenie, ale zaledwie kilka miesięcy później ponownie stałem się szczęśliwym posiadaczem X360 – magia BioWare zdziałała cuda i konsola trafiła do mnie w dniu premiery Mass Effect 2. Przez kolejne 3 dni nie wychodziłem z domu…

Do Xboksa 360 mam specjalny sentyment ze względu na studia – jako student mieszkałem na stancji i małej walizce zawsze woziłem X360 + pada + gry! Z perspektywy czasu jestem pełen podziwu do inżynierów z Microsoftu – mój „Klocek” przetrwał kilka upadków, systematycznie podróżował po śląsku, a na koniec jeszcze trafił do nowego pokolenia, które chciało się powyginać przed Kinectem.

Xbox 360 to również gry… Wspomniany Mass Effect, Gearsy, Batmany, Halo, Bioshocki, Dark Soulsy, Red Dead Redemption i wiele, wiele więcej. W sumie poprzednia generacja dała nam mnóstwo wyjątkowych produkcji i fenomenalnych IP.

A Wy jak wspominacie X360? A może nie wspominacie, a jeszcze gracie? Dacie radę wymienić jedną, najlepszą produkcję na poprzednią generację Microsoftu? 

Tagi: microsoft urodziny xbox 360