Roger Żochowski Roger Żochowski 01.12.2015 08:30
Branża oceniła Just Cause 3 - gra zbiera wysokie noty, choć są i jęki zawodu
1593V

Branża oceniła Just Cause 3 - gra zbiera wysokie noty, choć są i jęki zawodu

Just Cause 3 to jedna z ostatnich, dużych produkcji w tym roku. Po całkiem udanym Mad Maksie, studio Avalanche miało za zadanie dostarczyć na rynek kolejną odsłonę swojej flagowej serii. Wygląda na to, że wykonali bardzo dobrą robotę.

Większość recenzentów jest zgodna co do tego, że dostaliśmy naprawdę udanego sandboksa. Nie mamy tu do czynienia z rewolucją gatunku, ale większość ocen oscyluje w granicach mocnej ósemki. Średnia ocen również zatrzymała się na tej wartości.

Deweloperzy chwaleni są przede wszystkim za klimat filmów klasy B oraz radość, jaką przynosi destrukcja i cała masa efektownych akcji kaskaderskich. Sterowanie wypada podobno znakomicie, a łącząc to ze zniszczalnymi elementami środowiska, ogromnym światem i sporym zakresem ruchów głównego bohatera, gameplay daje sporą radochę.  

Są jednak i takie opinie, że poboczne aktywności, które oferuje otwarty świat, stają się na dłuższą metę meczące. Podobnie jak słabe, powtarzające się i oskryptowane misje. Narzeka się też na liczne bugi oraz spadki animacji przy większej zadymie. Przekaz większości recenzji jest jednak bardzo pozytywny. Poniżej kilka przykładów. 

CCMagazine - 9,5
Polygon – 8.5
IGN – 8
PCGamesN – 8
Destructoid – 8
Gamespot – 8
GiantBomb - 8
Hardcore Gamer - 8
GameInformer – 8
Shack News – 8
PC Gamer – 67/100
The Jimquisition – 6.5
Videogamer – 6
GamesRadar – 3/5
Rock, Paper, Shotgun – “recommended”
Kotaku – “not yet”

Źródło: http://www.metacritic.com/game/playstation-4/just-cause-3

Tagi: Avalanche Studios just cause 3 recenzje