Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 30.11.2015 12:30
Remaster wcale nie oznacza nadchodzącego sequela. David Cage nie myśli o kolejnym Beyond
505V

Remaster wcale nie oznacza nadchodzącego sequela. David Cage nie myśli o kolejnym Beyond

Aktualnie gracze mogą już cieszyć się odświeżoną wersją Beyond: Dwie Dusze ze studia Quantic Dream. Jesteśmy przyzwyczajeni, że remastery przecierają zwykle szlaki sequelom. David Cage jednak zaprzecza wszelkim plotkom.

Studio nie ma żadnych planów, by pociągnąć dalej historię znaną z Beyond. Stworzenie sequela "wpłynęłoby negatywnie na szczerość historii". W takich słowa David wypowiadał się na temat potencjalnej drugiej części przygód Jodie Holmes w trakcie sieciowego Q&A przeprowadzonego w serwisie playstation.com.

Kochamy nowe pomysły i eksplorację nowych kierunków w grach - jedna za drugą. Wiem, że to dosyć niecodzienne w tej branży, ale nie chcemy ani robić 10 razy tej samej gry, ani pozostawać w strefie komfortu robiąc rzeczy, które dobrze znamy. Uwielbiamy ryzyko, próbowanie nowych rzeczy i obserwowanie reakcji społeczności.

Mówił Cage.

Nie lubię patrzeć wstecz na swoje prace. Gra jest taka jaka jest, bo taki byłem ja w momencie gdy ją tworzyłem. To tak jak zdjęcie zrobione Polaroidem w konkretnym punkcie własnego życia. Możesz chcieć zmienić ten obraz, ale nie wpłynie to na to kim wtedy byłeś.

Beyond: Dwie Dusze nie jest uznawane za najlepszy tytuł Quantic Dream, choć z wypowiedzi autora wynika, że była to gra niezwykle osobista. Aktualnie studio zajmuje się rozwinięciem swojej krótkometrażowej wizji o nazwie Kara do pełnoprawnej gry wideo zatytułowanej Detroit: Become Human.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/beyond_two_souls/news/david_cage_has_no_plans_for_beyond_2.html

Tagi:

Nie przegap