Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 28.11.2015 12:00
Sony oddało twórcom do dyspozycji siódmy rdzeń procesora?
3186V

Sony oddało twórcom do dyspozycji siódmy rdzeń procesora?

Producenci konsol zawsze restrykcyjnie patrzą na swobodę, którą powierzają deweloperom gier zaraz po wypuszczeniu nowego sprzętu. Wygląda na to, że Sony popuściło nieco pasa i autorzy gier będą mieli większe pole do popisu.

Na początku roku podobnego zabiegu dokonał Microsoft. Pod koniec stycznia moc siódmego procesora Xboksa One została udostępniona do operowania także odtwarzanymi produkcjami.

Wzmianka o takiej operacji pojawiła się w opisie aktualizacji SDK (Software Development Kit), do której mają dostęp deweloperzy, aby projektować swoje produkcje.

W aktualizacji SDK widnieje taka uwaga:

LowLevel API – PS4 – Added FMOD_THREAD_CORE6 to allow access to the newly unlocked 7th core.

Sony nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, i dopóki nie zostanie potwierdzona, nie należy brać jej w całości do serca. Nie wiadomo także, jak duży ułamek mocy tego rdzenia została uwolniona z myślą o grach.

Z takiej modyfikacji nie skorzystają obecne już na rynku gry, chyba że ich autorzy wprowadzą zmiany poprzez patch. Powinniśmy zatem wyszukiwać poprawy jakości dopiero nadchodzących gier, która będzie objawiać się choćby poprzez stabilny framerate.

Którym obecnym już na rynku grom przydałaby się najbardziej poprawa wydajności?

Tagi: procesor rdzeń Sony