Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2015 15:58
Twórcy Chivalry: Medieval Warfare nie okiełznali obu konsol aktualnej generacji - 60 klatek tylko na PS4
1370V

Twórcy Chivalry: Medieval Warfare nie okiełznali obu konsol aktualnej generacji - 60 klatek tylko na PS4

Chivalry: Medieval Warfare dość niespodziewanie zostało zapowiedziane na aktualną generację. Torn Banner Studios przygotowało trzecią wersję tytułu i chce zaoferować swoje dzieło kolejnym graczom. Jak się jednak okazuje, tylko edycja na PlayStation 4 zadziała w 60 klatkach na sekundę. 

Jeśli zamierzacie na początku grudnia wyruszyć na wielkie bitewne pola w Chivalry: Medieval Warfare i dodatkowo posiadacie w domu dwie konsole aktualnej generacji, to lepiej dobrze zastanówcie się, na które urządzenie nabyć produkcję.

Twórcy poinformowali, że choć tytuł wyświetli obraz w rozdzielczości 1080p na PlayStation 4 i Xboksach One, to jednak tylko na konsoli Sony pozycja będzie śmigać w 60 klatkach na sekundę. Urządzenie Microsoftu musi zadowolić się 30 fps-ami.

Nie jest to typowa sytuacja, ponieważ zazwyczaj deweloperzy starają się ujednolicić płynność pozycji na wszystkich konsolach – aktualnie tylko w przypadku Tomb Raider: Definitive Edition oraz Murdered: Śledztwo zza grobu jesteśmy świadkami takiej różnicy.

Jak możemy interpretować tę sytuację? Myślę, że to tylko i wyłącznie brak zaangażowania ekipy Hardsuit Labs, która przygotowała porty. 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/chivalry_medieval_warfare/news/chivalry_medieval_warfare_runs_at_1080p_60fps_on_ps4_1080p_30fps_on_xbox_one.html

Tagi: Activision Chivalry: Medieval Warfare Torn Banner Studios