Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2015 14:35
Zbiórka na duchowego następcę Sensible Soccer anulowana, ale Sociable Soccer nadal powstaje!
521V

Zbiórka na duchowego następcę Sensible Soccer anulowana, ale Sociable Soccer nadal powstaje!

2 tygodnie temu otrzymaliśmy wiadomość o powrocie Sensible Soccer. Jon Hare postanowił przygotować duchowego spadkobiercę swojego wielkiego hitu i wyruszył na podbój Kickstartera. Twórca postanowił nie czekać na wpłaty fanów i anulował zbiórkę, ale jest to bardzo dobra wiadomość dla produkcji. 

O Sociable Soccer usłyszeliśmy pierwszy raz 2 tygodnie temu. Jeden z pierwszych twórców Sensible Soccer postanowił przygotować wielki tytuł, który pozwoli uczestniczyć graczom w bardzo ekscytujących meczach. Kilka dni temu zobaczyliśmy nawet rozgrywkę z bardzo wczesnej fazy pozycji, ale Jon Hare postanowił anulować zbiórkę.

Deweloper chciał zebrać 300 tysięcy funtów, ale dotychczas grą zainteresowało się zaledwie 1767 fanów piłki nożnej, którzy wpłacili 32 498 funtów. Na szczęście ta decyzja nie spowoduje, że projekt wyląduje w koszu.

Hare w rozmowie z Eurogamerem zaznaczył, że choć nie może teraz zdradzić szczegółów, to produkcja jest nadal przygotowywana. Sociable Soccer zainteresowali się wydawcy, którzy chcą pomóc w przygotowaniu tytułu. Wkrótce mamy otrzymać szczegóły dotyczące dystrybucji.

Warto jednak zauważyć, że gra znajduje się w fazie prototypowej i wszystkie prace zmierzają w dobrym kierunku. 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/11/26/sensi-soccer-successor-sociable-soccer-kickstarter-cancelled/

Tagi: jon hare kickstarter sensible soccer sociable soccer