Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.11.2015 08:35
Dead or Alive: Xtreme 3 zbyt seksowne dla USA i Europy
1370V

Dead or Alive: Xtreme 3 zbyt seksowne dla USA i Europy

Pamiętacie pierwsze materiały z zapowiedzianego dla rynku japońskiego Dead or Alive: Xtreme 3? Team Ninja zaplanowało premierę tego spin-off słynnej serii bijatyk na 25 lutego w Japonii. Okazuje się niestety, że gracze z USA i Europy będą musieli obejść się smakiem.

Marka Xtreme pojawiała się już wcześniej na rynku europejskim, więc spodziewaliśmy się, że tak samo będzie w przypadku tytułu zapowiedzianego na PS4 oraz PS Vita. Niestety Tecmo Koei uznało chyba, że gra jest obecnie zbyt kontrowersyjna, by wydawać ją poza Japonią.

Jeden z graczy zapytał deweloperów z Team Ninja poprzez oficjalny facebookowy profil serii Dead or Alive, czy możemy spodziewać się wydania Dead or Alive: Xtreme 3 w USA i Europie. Odpowiedź studia była szybka:

"Nie przeniesiemy DOAX3 na Zachód i nie planujemy zmienić naszych planów. Dziękujemy za pytanie".

Na pytanie o powód takiej decyzji padła następująca odpowiedź:

"Czy słyszeliście o dyskusjach prowadzonych obecnie w branży, dotyczących traktowania kobiet w medium gier? Nie chcielibyśmy się rozpisywać w tym miejscu na ten temat. Utwierdziliśmy się w naszej decyzji w ostatnich dwóch latach" - można przeczytać na oficjalnym profilu facebookowym serii Dead or Alive.

Cóż, wielkiej straty na pewno nie poniesiemy z powodu braku angielskiej wersji DOAX3, bo to tylko ciekawostka dla miłośników kobiecych wdzięków. Szkoda jednak, że deweloperzy i wydawcy uginają się pod zewnętrznymi presjami, a nie wsłuchują się w głosy samych graczy. W końcu to gracze kupują ich produkty, a nie osoby, które mają najwięcej do powiedzenia o tym, jak w grach przedstawiane są pewne aspekty współczesnej kultury.

Źródło: https://www.facebook.com/deadoralivegame/posts/757819724322115?comment_id=757869560983798

Tagi: dead or alive dead or alive: xtreme 3 humor Team Ninja tecmo koei