Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2015 19:29
Poznaliśmy szczegóły oraz datę Intel Extreme Masters Katowice 2016
522V

Poznaliśmy szczegóły oraz datę Intel Extreme Masters Katowice 2016

Fani sportów elektronicznych już dzisiaj mogą rezerwować miejsca w katowickich hotelach. Organizatorzy Intel Extreme Masters poinformowali o dacie finału, który oczywiście odbędzie się w naszym pięknym kraju. Mamy również kilka gorących szczegółów na temat całej imprezy. 

Otrzymaliśmy oficjalną wiadomość dotyczącą finału Intel Extreme Masters 2016. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-6 marca, a impreza ponownie odbędzie się w Katowicach. Już trzeci raz będziemy świadkami ostatniej imprezy sezonu w tym mieście.

Na dzień dzisiejszy organizatorzy potwierdzają, że na IEM 2016 zobaczymy najlepszych profesjonalnych graczy w Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends – zawodnicy zawalczą o 350 tysięcy dolarów!

Warto zaznaczyć, że podczas imprezy odbędą się również targi IEM Expo, na którym pojawi się wielu wystawców. Oczywiście w Katowicach nie zabraknie także dodatkowych atrakcji, ale na szczegóły musimy zaczekać.

Wstęp na Intel Extreme Masters oraz Intel ESL Expo będzie bezpłatny, ale jeśli nie zamierzacie stać w kilkukilometrowych kolejkach, to lepiej pomyślcie o kupieniu biletów.

Tak dzisiejszą wiadomość komentuje Krzysztof Pikiewicz z ESL Polska:

„Poprzednie edycje Intel Extreme Masters w Katowicach pokazały, że nasz kraj jest idealnym miejscem na organizację tak prestiżowych wydarzeń – zmagania najlepszych graczy śledziło mnóstwo widzów na trybunach i w Internecie. Jubileuszowa odsłona finałów IEM zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco, więc z pewnością na długo zapisze się w pamięci fanów e-sportu z całego świata.”

Kilka dodatkowych słów powiedział również Aleksander Szlachetko z Intela:

„Katowice, dzięki organizowanym tu już od trzech lat imprezom Intel Extreme Masters, stały się bardzo ważnym punktem na e-sportowej mapie świata. Po zeszłorocznym sukcesie, kiedy Spodek w ciągu 4 dni odwiedziły 104 tysiące widzów, postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe usprawnienia, po to, by podczas edycji 2016 jeszcze więcej osób mogło wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dołożymy wszelkich starań, żeby kolejny katowicki finał Intel Extreme Masters był prawdziwym świętem graczy.”

Jeśli nigdy nie byliście na podobnym wydarzeniu, to zerknijcie na materiał podsumowujący ostatnią edycję:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: esport impreza Intel Extreme Masters Turniej