Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 21.11.2015 15:00
PEGI przemyśli swoją klasyfikację wiekową
760V

PEGI przemyśli swoją klasyfikację wiekową

Europejski system klasyfikacji wiekowej gier wideo weźmie na tapet stworzone przez siebie wytyczne prezentowane deweloperom, aby ich dzieło mogło zostać odpowiednio sklasyfikowane. Jest to sytuacja, o której niedawno mówił Shuhei Yoshida.

Wypowiedź Yoshidy wywołała mieszana reakcje, sprawiając, że dla niektórych najodpowiedniejszym komentarzem było pukanie się w głowę.

Japończyk okazał się mieć jednak trochę racji. Włodarze PEGI przyznali, że biorąc pod uwagę przyszłoroczne premiery sprzętów do Virtual Reality, muszą się przyjrzeć swojej klasyfikacji i dostosować ją do współczesnych realiów.

Powodem jest to, że źle opisana przez PEGI produkcja może mieć negatywny wpływ na młodego odbiorcę. Mówi się o emocji, jaką jest strach - PEGI nie bierze pod uwagę efektów typu nudności i zawrotów głowy, ponieważ nie jest to ich broszka.

PEGI dokładnie przyjrzy się nadchodzącym grom opartych na Virtual Reality korzystając z aktualnego kwestionariusza, ale zastrzegając sobie wcześniej prawo do zmodyfikowania pewnych elementów - mamy na myśli dokładnie strach (PEGI 7) i zgrozę (PEGI 12) - kiedy te produkcje trafią na rynek - powiedział Dirk Bosmans.

Ciekawi mnie, co nowego zostanie wymyślone oraz czy najnowsza klasyfikacja wiekowa będzie jednolita dla tradycyjnych tytułów i gier VR.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/pegi-to-adjust-age-ratings-for-virtual-reality-games/0159302

Tagi: klasyfikacja wiekowa pegi