Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 21.11.2015 13:00
NieR: Automata otrzymał fikuśny podtytuł w obawie przed roszczeniami
934V

NieR: Automata otrzymał fikuśny podtytuł w obawie przed roszczeniami

Należy przyznać, że Automata to dosyć surowo brzmiący podtytuł dla gry wideo mającej się ukazać na całym świecie. Twórcy jednak nie planowali tak nazwać swojej nowej produkcji, ale pozostali przy niezgrabnej nazwie, ponieważ bali się prawnych konsekwencji.

NieR: Automata opowie historię kobiecego androida osadzoną w futurystycznych realiach. Wizja ludzkości w tych czasach jest niebywale pesymistyczna - ludzkość została niemal doszczętnie zgładzona, a nieliczni żywi ludzie prowadzą żywot w bunkrach. Android, którym poprowadzimy grę, został skonstruowany przez mieszkańców księżyca, aby odbić planetę z rąk najeźdźców.

Zauważyliście, ile razy pojawiło się tutaj słowo "android"? Tak właśnie miał brzmieć pełny tytuł nowej produkcji studia PlatinumGames, Nier: Android.

Studio musiało jednak zrezygnować z tego pomysłu, jaki by niechybnie oddawał treść ich gry. Powodem jest to, że Google posiada prawa do tego słowa i deweloperzy bali się pozwu:

Jako że to historia o androidach, chciałem nazwać tę grę Nier: Android. Oczywiście, Google jest w posiadaniu tego znaku towarowego, co nas zmartwiło. Podczas pokazu na E3 nie mieliśmy jeszcze ustalonego tytułu, dlatego też żadnego nie przedstawiliśmy.

Nie sądzicie, że Nier: Android brzmiałby zdecydowanie lepiej? Automata kojarzy mi się bardzo obco i zdecydowanie będzie wymagać przyzwyczajenia się do niego. Może macie jakieś swoje sugestie, jak powinna się nazywać kontynuacja Nier?

Źródło: http://gamingbolt.com/nier-automata-was-originally-going-to-be-called-nier-android

Tagi: eidos nier: android nier: automata Platinum Games Square Enix