Paweł Myśliwiec Paweł Myśliwiec 28.11.2015 09:15
PSX Extreme 220 + Kalendarz Gracza 2016 już w sprzedaży. PDF dostępny
3305V

PSX Extreme 220 + Kalendarz Gracza 2016 już w sprzedaży. PDF dostępny

Od środy w sprzedaży dostępny jest grudniowy numer PSX Extreme. Podobnie jak rok temu, tak i tym razem w grudniowym wydaniu znajdziecie Kalendarz Gracza. Ponadto 108 stron, dwa obszerne Tematy Numeru poświęcone PS4 i XOne oraz telewizorom, recenzje aktualnych produkcji oraz mnóstwo różności na czele z debiutującą sekcją poradników. 

UWAGA! Numer grudniowy dostępny jest wraz z Kalendarzem Gracza 2016. W związku z tym cena numeru jest wyjątkowo wyższa i wynosi 12,90 zł. 

 
 
E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.
 

"Jak wczoraj pamiętam polską premierę PS4. Huczną imprezę SCE Polska w Warszawie, dantejskie sceny w sklepach, gdy konsumenci ruszyli po swój upragniony sprzęt, którego dla wielu niestety zabrakło. Pamiętam, jak odebrałem swój pre-order w markecie dzień później i z namaszczeniem stawiałem obok TV. I ukłucie żalu, że tego samego nie mogę zrobić z Xboksem One, który startował wtedy oficjalnie w innych częściach globu, ale nie w Polsce.

Od tych chwil minęły już 2 lata – uwierzycie? Mimo to wciąż wielu z Was stoi przed tym ważnym zakupem i często dylematem, który sprzęt wybrać. Przez te 24 miesiące obie konsole przeszły znaczące zmiany, dostały genialne gry, świetnie nas bawią, ale także wciąż mają swoje braki i minusy. Przygotowaliśmy redakcyjne podsumowanie nowej generacji po 2 latach. Dyskutujemy o aktualnej sytuacji rynkowej obu konkurencyjnych obozów, porównujemy oba sprzęty pod katem oferty gier na wyłączność, możliwości czy usług sieciowych, wskazujemy wady i zalety. Zapytaliśmy też kilku polskich twórców gier o ich opinie w temacie. Warto poszerzyć swoją wiedzę, niezależnie od tego, czy macie już jedną z konsol, czy dopiero planujecie zakupy.

Skoro o zakupach mowa – koniec roku i świąteczne obniżki cen to idealna okazja do zmiany telewizora, drugiego kluczowego elementu w pokoju gracza. Wiem coś o tym, bo sam niedawno przesiadłem się na 60-calowego potwora. Co ciekawe, dzisiaj takie duże wyświetlacze kosztują tyle, co 2-3 lata temu śmieszne 32 cale. Aktualne trendy na rynku TV, różnice miedzy matrycami, 4K a Ultra HD, panele zakrzywione i proste, przegląd najlepszych modeli TV 2015 roku – to wszystko i więcej znajdziecie w naszym drugim Temacie Numeru.

Jeżeli przyjąć, że porównanie konsol i materiał o telewizorach to poradniki dla niezdecydowanych, to... mamy coś jeszcze z tej działki. Obszerny materiał omawiający pierwsze kroki w Destiny, nie tylko pozwoli Wam bezboleśnie wejść do świata wykreowanego przez Bungie (jeśli ta przygoda wciąż przed Wami), ale jest też zwiastunem małych zmian, które wprowadzamy od tego numeru. Od kosmetyki layoutu, po rozmaite treści poradnikowe, których często próżno szukać w Internecie. Nie chcemy robić „letsplejów na papierze”, solucji dla całych gier itp. – tych jest dość na YouTubie. Ale możecie liczyć na bardziej analityczne i wybiórcze podejście do wybranych hitów czy sposobów zabawy, dzięki którym być może sięgnięcie po ignorowane dotąd produkcje.

Czekam na Wasze maile z opiniami odnośnie zmian i nowości, a tymczasem przyjmijcie od nas Kalendarz Gracza na nowy, 2016 rok. Za miesiąc widzimy się w ostatnią środę tego starego. Też będzie grubo." [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU
 
PS4 versus Xbox One – 2 lata generacji
Telewizor nie tylko dla gracza
 
CO NOWEGO
 
Shin Megami Tensei x Fire Emblem
 
PLAYTESTY
 
 
RECENZJE
 
 
PORADNIK
 
Destiny – jak zacząć?
 
HARDKOR
 
The New Xbox One Experience
Oddajcie Fallouta?
W drodze po nieśmiertelność  
TOP momentów Destiny
Xbox 360 – 10 lat nowej generacji
Kryzys tożsamości
FIFA kontra PES – symulacja czy arcade?
Styliści branży – Telltale Games
Kartoteka – Todd Howard
Unplugged – Spadkobiercy anologowości
 
RETRO
 
Trzeba znać
Moje retro – Marcin „Marcellus” Sikora 
Pegasus zone – Złota Czwórka  
Kult plastiku – NeGcon
Comix Zone – rozmowa z Grzegorzem Rosińskim
Historia gier wideo w Polsce (cz. XII)
To było grane – Fallout
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru grudniowego wysyłamy w niedzielę, 22 listopada. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
 
E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.
 

Tagi: psx extreme