Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.11.2015 19:31
Niestrudzona detektyw Jenny LeClue zaprezentuje swoje umiejętności na PlayStation 4!
737V

Niestrudzona detektyw Jenny LeClue zaprezentuje swoje umiejętności na PlayStation 4!

Deweloperzy ze studia Mografi poinformowali na blogu Sony, że ich nadchodzące dzieło w przyszłym roku zadebiutuje na PlayStation 4. Przygodówką powinni zainteresować się fani tajemniczych historii, którzy mają ochotę na trochę logicznych zagadek.

Jenny LeClue to przygodówka stworzona przez studio Mografi. Deweloperzy zebrali ponad 100 tysięcy dolarów na Kickstarterze, ale nie przekroczyli progu, dzięki któremu mogliby stworzyć edycję na konsole. Mimo wszystko grą zainteresowali się przedstawiciele Sony i projekt zadebiutuje na PlayStation 4.

W tytule zainteresowani gracze wcielą się w tytułową bohaterkę, która wiedzie nudne życie w miejscowości Arthurton. Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy matka Jenny zostaje oskarżona o zabójstwo. W tej sytuacji detektyw musi za wszelką cenę oczyścić imię rodzica i jednocześnie rozwiązać bardzo tajemniczą zagadkę.

Twórcy postawili w przypadku tej produkcji na nietypową formę prezentacji – gra jest „historią w historii”, ponieważ opowieść LeClue jest pisana przez Arthura K. Finklesteina. Dziewczyna oraz pisarz podczas opowieści wpływają na siebie i wspólnymi siłami tworzą tę przygodę.

Produkcja w przyszłym roku trafi na PlayStation 4, komputery osobiste oraz urządzenia mobilne, a w edycji na urządzenie Sony możemy oczekiwać wielu ciekawych rozwiązań zaimplementowanych do pozycji dzięki wykorzystaniu funkcji DualShocka 4.

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2015/11/19/exploration-adventure-jenny-leclue-detectiv-announced-for-ps4/

Tagi: Jenny LeClue Mografi pc playstation 4 sony zapowiedź