Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2015 21:06
Electronic Arts: liczba sprzedanych PS4 i XOne do końca roku osiągnie 50 mln! Urządzenia mają fantastyczną moc
1221V

Electronic Arts: liczba sprzedanych PS4 i XOne do końca roku osiągnie 50 mln! Urządzenia mają fantastyczną moc

Aktualna generacja odnotowuje coraz to wybitniejsze wyniki. Gracze bardzo chętnie sięgają po nowe urządzenia, ale chyba nikt nie spodziewał się, że liczba sprzedanych egzemplarzy PlayStation 4 i Xboksów One będzie aż tak wielka. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się dyrektor finansowy Electronic Arts, który szacuje, że do końca roku klienci kupią około 50 mln pudełek!  

Xbox One oraz PlayStation 4 zaliczają coraz to lepsze miesiące. Na rynku pojawiają się nowe produkcje, więc gracze coraz to chętniej przesiadają się na aktualną generację. Na temat zainteresowania urządzeniami wypowiedział się Blake Jorgensen, który nie ukrywa, że aktualna sytuacja jest zaskakująca w zasadzie dla wszystkich:

„Oczywiście, konsole sprzedają się szybciej niż się spodziewaliśmy. Zainteresowanie jest znacznie większe od tego z poprzedniej generacji. Jesteśmy na dobrej drodze, by jako branża osiągnąć około 50-51 mln sprzedanych sztuk do końca roku kalendarzowego. Zazwyczaj najwięcej konsol jest sprzedawanych w ostatnim kwartale, ponieważ wielu klientów kupuje urządzenia na prezenty.”

Wierzycie w 50 mln pudełek? Ja trochę wątpię, ale w zasadzie ostatnio Microsoft oraz Sony nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoimi sprzętami, więc może przedstawiciel EA ma rację?

Warto jeszcze zwrócić uwagę na kolejną wypowiedź Jorgensena. Dyrektor finansowy Elektroników wspomniał, że moc PS4 i XOne jest fantastyczna i dopiero teraz będziemy poznawać prawdziwe oblicza tych konsol:

„Moc nowych konsol jest fantastyczna. Myślę, że deweloperzy dopiero teraz zaczynają naprawdę wykorzystywać potencjał urządzeń.”

Blade w dalszej części wypowiedzi wspomniał, że przez pierwszy rok twórcy poznawali maszyny i dopiero teraz – jesienią – pojawiają się pozycję, które wykorzystują potencjał nowych zabawek. 

Źródło: http://www.examiner.com/article/ea-calls-ps4-xbox-one-power-fantastic-devs-just-now-harnessing-their-power

Tagi: blake jorgensen Electronic Arts PlayStation 4 xbox one