Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2015 16:58
CI Games wygrało sądową batalię z Bandai Namco - firma otrzyma ogromne odszkodowanie
1965V

CI Games wygrało sądową batalię z Bandai Namco - firma otrzyma ogromne odszkodowanie

Szefowie CI Games pewnie dzisiaj z dumą patrzą na notowania na giełdzie. Firma zanotowała fenomenalny skok akcji, ponieważ deweloperzy poinformowali o wygraniu sprawy sądowej z Bandai Namco. Twórcy otrzymają odszkodowanie czterokrotnie większe niż wypracowane zyski w ubiegłym roku. 

CI Games pod koniec lipca wypowiedziało umowę dystrybucyjną amerykańskiemu oddziałowi Bandai Namco. Powodem tej sytuacji były nieczyste zagrywki Amerykanów, którzy oszukiwali Polaków zawyżając rezerwy na przyszłe redukcje cen, przez co twórcy tracili gotówkę.

Firmy doszły do pozasądowego porozumienia i Bandai Namco musi wypłacić CI Games 2,3 mln dolarów odszkodowania! Ta kwota czterokrotnie przewyższa zysk wypracowany przez autorów Lords of the Fallen w 2014 roku.

Amerykanie mają na wypłacenie gotówki 20 dni i ta sytuacja bardzo pozytywnie odbiła się na notowaniach akcji CI Games. Jak zauważył Puls Biznesu deweloperzy odpowiedzialni za Sniper: Ghost Warrior 3 dogonili na giełdzie CD Projekt RED – kurs obu spółek zrównał się dzięki dynamicznej podwyżce CI Games.

Otrzymaliśmy również oficjalny raport finansowy, w którym dowiedzieliśmy się, że Koch Media będzie europejskim dystrybutorem najnowszego Snajpera. Warto jednak zauważyć, że brak znaczących premier odbił się na sytuacji finansowej studia – za okres od stycznia do września odnotowano stratę na poziomie 7,4 mln złotych, choć i tak ten wynik prezentuje się dobrze względem analogicznego okresu ubiegłego roku, gdy firma informowała o stracie 20,3 mln złotych.

Miejmy nadzieję, że ten wielki zastrzyk gotówki pozwoli deweloperom rozwijać swoje nadciągające pozycje.  

Źródło: http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ci-games-wygrywa-w-sadzie-z-bandai-namco,75,0,1956683.html

Tagi: Bandai Namco ci games sąd