Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2015 15:36
W przyszłym roku również na konsolach poszukamy zaginionego dziecka - The Park trafi na PS4 i XOne!
679V

W przyszłym roku również na konsolach poszukamy zaginionego dziecka - The Park trafi na PS4 i XOne!

Znajdą się chętni na kawał przerażającej przygody w bardzo nietypowym wesołym miasteczku? FunCom zapowiedziało, że ich najnowszy projekt wskoczy w przyszłym roku na konsole! Jest to świetna wiadomość dla fanów upiornych opowieści.  

The Park to przygodówka z elementami horroru, która została przygotowana przez studio FunCom. Zespół stworzył wcześniej między innymi Dreamfall: The Longest Journey, Anarchy Online, czy też Age of Conan: Unchained. W produkcji wcielamy się w kobietę, która za wszelką cenę chcę odszukać swoją pociechę.

Pod względem fabuły pozycja przenosi zainteresowanych do tytułowego wesołego miasteczka. Główną bohaterką historii jest kobieta imieniem Lorraine, której synek gubi się w tym nietypowym miejscu. Dziewczyna nie potrafi odnaleźć swojej pociechy, więc zakrada się do parku w nocy i rozpoczyna eksplorację. Protagonistka bardzo szybko orientuje się, że jej zadanie nie będzie łatwe, ponieważ miasteczko skrywa pewną tajemnicę.

Podczas rozgrywki obserwujemy zdarzenia z oczu bohaterki, a gameplay przypomina ten znany z między innymi Zaginięcie Ethana Cartera. Gracz odwiedza nowe lokacje, znajduje istotne dla fabuły przedmioty, a następnie może pchnąć historię do przodu. Interesującym elementem wyróżniającym pozycję na tle konkurencji jest wołanie swojego synka przez Lorraine – dzięki temu kobieta ukazuje swoje emocje, stan psychiczny i odpowiednio reaguje na wydarzenia zaobserwowane na ekranie.

Tytuł pod koniec października zadebiutował na komputerach osobistych, a już w przyszłym roku wskoczy na konsole. Gra charakteryzuje się podobno wyśmienitym klimatem i wyjątkową oprawą graficzną, więc miłośnicy gatunku powinni wyczekiwać na ten projekt.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: