Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2015 20:34
Homefront: The Revolution to nowy początek - tutaj wszystko jest nowe
766V

Homefront: The Revolution to nowy początek - tutaj wszystko jest nowe

W połowie ubiegłego roku zapowiedziano Homefront: The Revolution, ale gra od tego czasu przeszła sporą rewolucję. Brytyjski oddział Crytek zaliczył spore problemy, markę przejęło Deep Silver, a teraz grą zajmuje się całkowicie nowe studio. Ta ekipa oficjalnie mówi o nowym początku dla uniwersum. 

Graliście w pierwszą odsłonę Homefront? To zapomnijcie o tym tytule. Od kilku miesięcy nad Homefront: The Revolution pracuje zupełnie nowa ekipa, która ma wielkie plany na rozwój tego uniwersum. Twórcy mówią wprost, że rozpoczynają nowy rozdział dla tej serii i odcinają się od przeszłości:

„Zapomnij wszystko, co pamiętasz z pierwszego Homefront.”

Te słowa wypowiada CJ Kershnerm czyli jeden z członków ekipy, który podkreśla, że gra jest przebudowana dosłownie w każdym miejscu:

„Wszystko jest nowe w Homefront: The Revolution. Nowy zespół, nowy wydawca, nowy styl rozgrywki oraz nowa fabuła…

Wracamy do pierwotnej koncepcji Homefronta, w której upadająca Ameryka znajduje się pod okupacją Korei Północnej, a cywile tworzą ruchy oporu i rozszerzamy ten pomysł o 360 stopni. Dambuster tworzy z tej serii swoją unikalną markę, więc wszystko co pamiętasz lub wiesz o pierwszej grze musisz zapomnieć. To nie jest kontynuacja historii lub stylu rozgrywki. Nie bez powodu nie nazwaliśmy gry Homefront 2.”

Jest to w moim odczuciu naprawdę dobra wiadomość, ponieważ możemy mieć pewność, że twórcy przez ten projekt zaprezentują nam swoją duszę. Nie będzie to kalka projektu oraz próba rozbudowy pomysłu innego zespołu. Dambuster dokonuje prawdziwej rewolucji w serii, ale akurat w tym przypadku mam wrażenie, że wyjdzie to grze tylko i wyłącznie na dobre. 

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2015/11/15/homefront-the-revolution-not-homefront-2/

Tagi: