Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2015 13:38
Star Wars: Battlefront działa „bardzo stabilnie” na PlayStation 4 - doskonała wersja
1235V

Star Wars: Battlefront działa „bardzo stabilnie” na PlayStation 4 - doskonała wersja

Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy się przekonać, jak działa Star Wars: Battlefront (2015) w finalnej wersji na Xboksa One. Pierwsi śmiałkowie złapali w swe łapki edycję na PlayStation 4 i wrażenia zainteresowanych są równie pozytywne. DICE w przypadku optymalizacji wykonało kawał dobrej roboty! 

Digital Foundry postanowiło zająć się Star Wars: Battlefront (2015) i ich pierwsze spostrzeżenia na pewno ucieszą posiadaczy PlayStation 4. Gra na konsolę Sony jest „doskonała”, ponieważ deweloperzy dopilnowali, by zmagania działały w „bardzo stabilnych 60 klatkach na sekundę”. Nie jest to podobno idealna płynność, ale i tak twórcy nie mają się czego wstydzić, ponieważ produkcja prezentuje się wyśmienicie.

Warto przy tym zauważyć, że tytuł śmiga wyraźnie lepiej od wersji demonstracyjnej z E3 i październikowych testów beta. DF wspomina nawet, że autorzy „osiągnęli poziom wydajności na równi z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oraz Halo 5: Guardians”.

Trzeba przy tym jednak pamiętać, że DICE postawiło na płynność – nie jest to ostatecznie potwierdzone, ale Battlefront ma PS4 na wyświetlać obraz w 900p, zaś w wersji na XOne w 720p. Na pewno warto przypomnieć, że tytuł na konsoli Microsoftu również działa bardzo dobrze, a więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu. 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/nextgen_battlefront/news/star_wars_battlefront_runs_at_a_very_stable_60fps_on_ps4.html

Tagi: