Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.11.2015 07:49
Fallout 4 zgarnia wszystko w Wielkiej Brytanii – najlepszy start w historii serii!
1095V

Fallout 4 zgarnia wszystko w Wielkiej Brytanii – najlepszy start w historii serii!

Po informacji, ile kopii Fallout 4 Bethesda rozesłała do sklepów na całym świecie nie mieliśmy już wątpliwości, kto wdrapał się w ostatnim tygodniu na pierwsze miejsce rankingu najpopularniejszych gier w Wielkiej Brytanii.

Chart-Track jak co tydzień opublikował ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. W tym tygodniu zadebiutował na rynku Fallout 4 i zgodnie z oczekiwaniem gra Bethesdy od razu wskoczyła na pozycję pierwszą. Zapewne ciężko będzie jej zagrozić na tym miejscu również w kolejnych tygodniach.

Gracze w Wielkiej Brytanii wybierali częściej wersję gry na PS4, niż na XONE. Chart-Track podkreśla również, że premierowe wyniki Fallout 4 zapewniają grze Bethesdy trzecie miejsce w rankingu najlepszych startów sprzedaży gier z 2015 roku. W historii serii Fallout to natomiast najlepszy wynik notowany w 1 tygodniu (lepszy od Fallout: New Vegas o 213%).

Ranking sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii, w ostatnim tygodniu:

1) Fallout 4
2) Call of Duty: Black Ops 3
3) FIFA 16
4) Rise of the Tomb Raider
5) Minecraft: Story Mode
6) Need for Speed
7) Football Manager 2016
8) LEGO Dimensions
9) Assassin’s Creed Syndicate
10) Halo 5: Guardians

 

W kontekście popularności Fallout 4 warto wspomnieć o spadku ruchu generowanego przez graczy na PornHub w pierwszym dniu premiery nowej gry Bethesdy. Właściciel tej pornograficznej strony podał, że 10 listopada firma zanotowała 10% spadek ruchu użytkowników. Facet zaznaczył jednak, że wcale się nie dziwi, że gracze wybierali wędrówkę po Pustkowiach, a nie "filmiki przyrodnicze".

Przypominamy, że jest już nasza recenzja Fallout 4

Źródło: http://attackofthefanboy.com/news/fallout-4-top-uks-third-biggest-opening-of-2015/

Tagi: Bethesda fallout Fallout 4 uk wyniki sprzedaży