Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 14.11.2015 15:37
Anulowane Legacy of Kain bez Kaina
1120V

Anulowane Legacy of Kain bez Kaina

Nowe informacje wypłynęły na powierzchnię odnośnie anulowanej odsłony Legacy of Kain, która miała się ukazać z podtytułem Dead Sun. Jak mówi informator, fabuła nie przewidywała w niej pojawienia się postaci Kaina i Raziela.

Użytkownik o swojsko brzmiącej ksywie Mama Robotnik opublikował na forum NeoGAF informacje, które mają pochodzić od jednego z pracowników studia zaangażowanego w prace nad anulowanym Legacy of Kain: Dead Sun. Ten sam user publikował również na przestrzeni ostatnich lat poprzednie informacje i materiały z Dead Sun.

Oto zarys fabularny dla tej odsłony serii, jaki zaprezentował na forum:

Wampirzy lord Kain w pewnym momencie po finale opowieść Legacy of Kain: Defiance (ostatniej wydanej odsłonie cyklu z single-playerem) udał się do przeszłości, żeby zamordować młodszego siebie. Wynikiem tego samobójstwa jest alternatywna linia fabularna Legacy of Kain: Dead Sun.

Sam Kain miał być w nowej grze właściwie nieobecny, a jedyne wzmianki o nim i Razielu pojawiały się tylko prehistoryczne mity. 

Odzew społeczności NeoGAF na te doniesienia jest jednogłośny: zaprezentowana oś fabularna stoi w całkowitej opozycji do tego, co znamy z poprzednich odsłon. Taka też była wytyczna od samego Square Enix, aby historia Dead Sun nie łączyła się z oryginalną fabułą.

Tego miało zaś dokonać anulowane w 2004 roku Legacy of Kain: The Dark Prophecy, które planowano uczynić bezpośrednim sequelem głównej linii fabularnej. 

Powodem anulowania Dead Sun miały być pozostawiająca sporo do życzenia fabuła i design. Dla równowagi, włodarze byli zadowoleni kierunkiem artystycznym i warstwą audio.

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1139285

Tagi: climax studios legacy of kain: dead sun Square Enix