Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2015 20:15
Gry Nintendo na telefony będą oparte o model biznesowy free-to-play. Firma liczy na zyski z mikrotransakcji
813V

Gry Nintendo na telefony będą oparte o model biznesowy free-to-play. Firma liczy na zyski z mikrotransakcji

Nintendo wraz z DeNA przygotowuje serię produkcji na urządzenia mobilne. Firmy prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku zaprezentują swoje dobra szerokiej publiczności, ale według dzisiejszych informacji wszystkie tytuły są oparte o model biznesowy free-to-play. Japończycy chcą zarabiać za pomocą mikrotransakcji. 

Dziennikarz The Wall Street Journal donosi, że na dzisiejszym spotkaniu z inwestorami prezes i dyrektor generalny DeNA – Isao Moriyasu – poinformował, że wszystkie tytuły przygotowywane przez deweloperów we współpracy z Nintendo będą wydane za darmo. Korporacja już wcześniej poinformowała, że do wiosny 2017 roku na rynku pojawi się 5 tytułów na urządzenia mobilne.

Moriyasu następnie zaznaczył, że firmy liczą na zysk z małych opłat, które będą umieszczone we wszystkich grach. Nie jest to moim zdaniem najlepsza wiadomość, ponieważ mikrotransakcje w produkcjach na telefony oraz tablety potrafią często uprzykrzyć zabawę.

Warto na pewno przypomnieć, że pod koniec ubiegłego miesiąca poznaliśmy pierwszy tytuł przygotowywany przez DeNa i Nintendo – Miitomo to w zasadzie platforma do nawiązywania kontaktów, w której zainteresowani będą mogli nabyć dodatkowe stroje dla swoich Mii ludków.

Co sądzicie o takiej formie dystrybucji? 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/11/11/nintendo-mobile-games-free-to-play/

Tagi: