Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2015 18:00
Capcom rozważa przygotowywanie gier na kolejne platformy - Nintendo NX oraz PlayStation VR
603V

Capcom rozważa przygotowywanie gier na kolejne platformy - Nintendo NX oraz PlayStation VR

Capcom  systematycznie wrzuca na rynek ciekawe tytuły i prawdopodobnie z dziełami japońskiej korporacji zapoznamy się w przyszłym roku na kolejnych platformach. Firma rozważa mocne zaangażowanie się w rozwój Nintendo NX oraz PlayStation VR. 

Na spotkaniu z inwestorami włodarze Capcomu poinformowali, że „rozważają przygotowywanie swoich flagowych tytułów na kolejne platformy”. Japończycy podobno zastanawiają się, czy warto zainwestować w tworzenie tytułów na Nintendo NX oraz PlayStation VR.

Moim zdaniem Capcom już od dawna tworzy nowe tytuły na te dwie platformy, a wypowiedzi opublikowane w Sieci mają nas po prostu przygotować na nadciągające dobra. Już wcześniej pojawiły się plotki o Resident Evil wykorzystującym PlayStation VR – główny oddział firmy zajmujący się tą serią potwierdził, że skupia się teraz na goglach wirtualnej rzeczywistości.

Oczywiście w oficjalnym komunikacie sprawa wygląda następująco:

„W tej chwili nie mamy żadnych planów dotyczących ogłoszeń określonych produktów, czy też harmonogramu wydawniczego na rynek.”

W sumie dobrze, że Capcom interesuje się nowymi platformami. Chociaż nadal nie potrafię uwierzyć w siłę nowoczesnych okularów, to jednak nowe urządzenie Nintendo zapowiada się naprawdę ciekawie. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/capcom-will-consider-making-nx-playstation-vr-game/1100-6432183/

Tagi: Capcom gogle vr nintendo nx playstation vr vr