Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2015 18:35
Microsoft planuje kolejne aktualizacje Xbox One - muzyka w tle ważniejsza od myszki i klawiatury
1004V

Microsoft planuje kolejne aktualizacje Xbox One - muzyka w tle ważniejsza od myszki i klawiatury

Już jutro amerykańska korporacja zwolni New Xbox One Experience oraz wsteczną kompatybilność. Gracze czekają na ten dzień od dawna, ale inżynierowie z Redmond nie mogą świętować. Firma rozpoczęła już prace nad kolejnymi innowacjami. 

Microsoft w wyjątkowy sposób dba o Xboksa One. Konsola od dnia debiutuje otrzymuje systematyczne aktualizacje, dzięki którym urządzenie oferuje zainteresowanym coraz to ciekawsze funkcje. Nadciągającą aktualizacja wprowadzi nowy dashboard oraz możliwość grania w tytuły z poprzedniej generacji.

 Kilka miesięcy temu Amerykanie potwierdzili, że urządzenie otrzyma wsparcie między innymi myszek, ale jak się okazuje są rzeczy ważniejsze od podłączenia dodatkowych sprzętów do Xboksa One.

Mike Ybarra w rozmowie z WindowsCentral potwierdził, że już teraz firma umożliwia  podpięcie klawiatur do konsoli, ale dodatkowy gadżet nie może być wykorzystywany w grach. Aktualnie jednak inżynierowie z Microsoftu skupiają się na innych rzeczach – na szczycie długiej listy nowości znajduje się włączanie muzyki w tle, więc pracownicy MS zajmują się teraz tym elementem. Gracze od wielu miesięcy proszą o tę funkcję.

Przedstawiciel amerykańskiej korporacji podkreślił, że to zestawienie wciąż płynnie się zmienia, ponieważ posiadacze XOne chcą różnych rzeczy.

Warto oczywiście zaznaczyć, że już teraz posiadacze Xboksów One mogą słuchać muzyki w tle, ale do tej przyjemności muszą wykorzystywać Snap, który zajmuje część ekranu. Nie jest to idealne rozwiązanie, więc ponad 21 tysięcy osób zagłosowało za „Włączaniem muzyki bez Snapa (muzyka w tle)”.  

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/xbox-one-background-music-will-come-before-keyboar/1100-6432166/

Tagi: aktualizacja Microsoft xbox one