Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2015 15:11
Genialny wynik Call of Duty: Black Ops III - „największa premiera w 2015 roku”
1255V

Genialny wynik Call of Duty: Black Ops III - „największa premiera w 2015 roku”

Włodarze Activsion od dawna czekali na ogłoszenie tak pozytywnej wiadomości. Firma potwierdziła, że najnowsza odsłona Call of Duty zaliczyła fenomenalny start i wygenerowała olbrzymi przychód. Black Ops III to aktualnie najlepsza premiera 2015 roku! 

W oficjalnym komunikacie szefowie Activision poinformowali o „największej premierze” w 2015 roku. Gra w przeciągu pierwszych trzech dni od debiutu zarobiła 550 milionów dolarów! Ten fenomenalny wynik pokazuje, że tytuł Treyarch cieszy się ogromną popularnością.

Warto równocześnie podkreślić, że sprzedaż serii rośnie – na całym świecie w przeciągu ostatnich dwóch lat korporacja odnotowała „znaczący  wzrost” zainteresowania uniwersum Call of Duty.

Firma podkreśla, że pozycja odnotowała kolejny rekord – gracze bardzo chętnie spędzają czas na serwerach Black Ops III i przez pierwszy weekend fani pozycji spędzili na rozgrywce 75 milionów godzin!

Dzieło Treyarch zanotowało również bardzo dobrą sprzedaż w cyfrowych sklepach – dwukrotnie lepszą od Call of Duty: Advanced Warfare. Edycja na PlayStation 4 jest „najlepiej sprzedającym się tytułem na PlayStation Store w dniu premiery”.

Natomiast Twitch poinformował, że Black Ops III pobił rekord „najchętniej streamowanej” produkcji w 2015 roku. 

Źródło: Twitter.com

Tagi: Activision Call of Duty: Black Ops III Treyarch