Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 07.11.2015 16:03
Crystal Dynamics wróci do dawnych dziejów poprzez Legacy of Kain?
845V

Crystal Dynamics wróci do dawnych dziejów poprzez Legacy of Kain?

Od ostatniej pełnoprawnej części Legacy of Kain minęło kilkanaście lat, a nazwa studia kojarzy się dzisiaj wyłącznie z kolejnymi wcieleniami Lary Croft. Reprezentant Crystal Dynamics zdradził, że studio ocenia możliwość powstania kontynuacji na pięćdziesiąt procent.

Jeżeli tęsknicie za tą klasyczną marką, to sama wzmianka o możliwości jej rozwinięcia brzmi jak bardzo dobra wiadomość. Crystal Dynamics są od kilku lat całkowicie zaabsorbowani tworzeniem nowych Tomb Raiderów - ich ostatnie osiem produkcji to tytuły właśnie z Larą.

Co prawda, ostatnie słowo serii Legacy of Kain to nie Defiance z 2003 roku, ale utrzymane w modelu free-to-play Nosgoth.

Senior Designer studia, Michael Brinker, zostały zapytany o możliwość powstania singlowego tytułu spod tego szyldu:

Uważam, że szanse są 50/50. Mamy stacjonarnych deweloperów, którzy naprawdę chcą to zrobić. To interesujące, bo ludzie przyglądają się naszej historii i widzą, że mamy w niej naprawdę ikoniczne IP. Niektórzy zastanawiają się "gdzie oni się podziewają i co robią?" Zawsze prowadzimy burze mózgów i przedyskutowujemy reaktywację pewnych pomysłów.

Wygląda na to, że pomysł wskrzeszenia marki gnieździ się gdzieś w głowach twórców, ale czy będą chcieli zrezygnować z kolejnych Tomb Raiderów na rzecz nieznanej przeciętnemu odbiorcy marki?

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/11/07/there-is-a-5050-chance-of-seeing-a-new-legacy-of-kain-from-crystal-dynamics/

Tagi: Crystal Dynamics Legacy of Kain michael brinker Square Enix