Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2015 16:30
Konsolowa wersja DayZ zadebiutuje na rynku na początku 2016 roku
691V

Konsolowa wersja DayZ zadebiutuje na rynku na początku 2016 roku

Czekacie jeszcze na DayZ? Bohemia Interactive nadal pracuje nad swoim wielkim dziełem i studio postanowiło skomentować aktualną sytuację produkcji. Konsolowcy mogą oczekiwać tytułu na początku przyszłego roku. 

DayZ osiągnęło spektakularny sukces na komputerach osobistych. Nadal nie byliśmy świadkami oficjalnej premiery, a produkcją zainteresowało się miliony graczy na całym świecie. Twórcy wciąż ulepszają swoje dzieło i każdego dnia starają się wyeliminować błędy znalezione przez graczy.

Od dłuższego czasu nie otrzymywaliśmy jakichkolwiek informacji o konsolowej wersji, więc Bohemia Interactive opublikowało na Twitterze małe oświadczenie:

„Dobrze, ogłośmy to w końcu: DayZ nie zadebiutuje w Xbox Game Preview w tym roku. Naszym głównym celem jest wersja na komputery osobiste. W tej sytuacji oczekujcie pierwszego konsolowego prototypu w Q1 2016.”

W sumie mogliśmy się spodziewać podobnej informacji. Deweloperzy muszą na początku ujarzmić podstawową edycję, by w późniejszym terminie móc przygotowywać porty na konsole. Ja podchodzę do tej wiadomości ze spokojem, bo wiem, że na DayZ warto czekać... Gdy autorzy wyeliminują wszystkie bugi i zadbają o odpowiedni balans, to otrzymamy kawał wyjątkowej pozycji! 

Źródło: http://www.videogamer.com/xboxone/day_z/news/dayz_console_prototype_expected_in_q1_2016.html

Tagi: