Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.11.2015 07:47
Obłęd czy dobra strategia? Activision kupuje twórców Candy Crush za prawie 6 mld $
765V

Obłęd czy dobra strategia? Activision kupuje twórców Candy Crush za prawie 6 mld $

Po niedawnym kupieniu Mojang przez Microsoft za 2 miliardy dolarów i PopCap za 750 milionów dolarów Activision poczuło się chyba trochę gorsze, nie posiadając w swoim portfolio tak rozpoznawalnych autorów "popierdółek"...

Wydawca już odmienił tę sytuację. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Activision kupuje studio King, czyli autorów m.in. Candy Crush (gra logiczna free-to-play), za 5,9 miliardów dolarów.

Przejęcie ma zostać sfinalizowane na wiosnę 2016 roku. Activision jest przekonane, że cała operacja przebiegnie bez zakłóceń.

Skąd pomysł na zakup autorów Candy Crush za tak bajońską sumę? Pomimo bardzo prostej grafiki i gameplayu Candy Crush to jeden z tytułów przynoszących największe profity na świecie. Gra zarobiła 1,33 mld dolarów w samym 2014 roku, jeśli wierzyć raportowi finansowemu King. Studio wygenerowało przychód 529 milionów dolarów tylko w drugiej połowie 2015 roki, dzięki takim tytułom jak Candy Crush, Bubble Witch oraz Farm Heroes.

Activision będzie mogło niedługo korzystać z ogromnej bazy miłośników gier King. Bobby Kotick, prezes Activision, w taki sposób wypowiedział się o ogłoszony przejęciu:

"Połączone obroty i zyski potwierdzają naszą pozycję jako największej firmy w branży interaktywnej rozrywki. Dzięki globalnej sieci składającej się z ponad pół miliarda aktywnych użytkowników, nasz potencjał docierania do klientów na całym świecie, korzystających z wybranej przez siebie platformy, jest większy niż kiedykolwiek wcześniej, zapewniając nam wspaniałe prognozy rozwoju" - napisał Bobby Kotick.

Tagi: Activision Bobby Kotick Candy Crush candy crush saga free 2 play