Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.11.2015 13:30
Cyberpunk 2077 to zupełnie inna gra niż Wiedźmin 3: Dziki Gon
2248V

Cyberpunk 2077 to zupełnie inna gra niż Wiedźmin 3: Dziki Gon

CD Projekt RED pracuje już nad kolejnym wielkim tytułem. Twórcy aktualnie niezbyt często wypowiadają się na temat przygotowywania dzieła, ale jeden z pracowników studia postanowił uchylić rąbka tajemnicy i wspomniał o różnicach pomiędzy Cyberpunk 2077 a Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon to bez wątpienia jedna z najlepszych tegorocznych produkcji. Twórcy wycisnęli z przygody Geralta ostatnie soki i teraz chcą się skupić na innym IP. Cyberpunk 2077 został zapowiedziany 2 lat temu, ale dopiero teraz prace nad tym tytułem wchodzą w zasadniczą fazę.

Podczas specjalnego panelu na PAX Australia główny twórca zadań – Mateusz Tomaszkiewicz – z CD Projekt RED wypowiedział się na temat tworzenia kolejnej produkcji:

„Oczywiście chcemy zachować elementy, które były dobre w systemie tworzenia zadań dla Cyberpunku i zasadniczo nie chcemy zmieniać rzeczy, które działały w należyty sposób. Tak więc będziemy się trzymać wytycznych.

Sądzę, że są rzeczy, które możemy zrobić lepiej, by dostosować je do wymagań Cyberpunku. To jest zupełnie inna gra. To oczywiście RPG, ale z innymi systemami. Musimy skupić się na tworzeniu ciekawej rozgrywki bardziej urozmaiconej niż walka na miecze.

Myślę, że będziemy się dostosowywać, ale tak jak powiedziałem, chcemy zachować wszystkie sprawnie działające elementy, które przygotowaliśmy dla Wiedźmina.”

Twórcy stoją przed trudnym zadaniem. Nie tylko muszą przygotować wielką produkcję, ale jednocześnie nie mogą obdarzyć głównego bohatera mieczem i rzucić do walki z potworami. Zapowiada się kawał futurystycznego RPG-a w wyjątkowym klimacie.

Dziki Gon pokazał, że CD Projekt RED potrafi tworzyć wyjątkowe hity, więc z niecierpliwością czekam na pierwsze fragmenty rozgrywki oraz kolejne szczegóły z Cyberpunk 2077.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/10/31/cd-projekts-cyberpunk-2077-is-a-completely-different-game-from-the-witcher-3/

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 mateusz tomaszkiewicz Wiedźmin 3: Dziki Gon