Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2015 08:59
Konami tworzy nową odsłonę Contra – firma naprawdę porzuca konsole stacjonarne?
883V

Konami tworzy nową odsłonę Contra – firma naprawdę porzuca konsole stacjonarne?

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain może i sprzedał się nieźle, ale Konami nie jest chyba usatysfakcjonowane z zysków, które generują gry na konsole stacjonarne. Firma zamierza przerzucić się na tworzenie gier mobilnych.

W najnowszym raporcie finansowym Konami znajduje się dział prezentujący nadciągające produkcje od tej japońskiej firmy. Zabrakło w niej jakiejkolwiek gry na konsole stacjonarne. Najświeższa zapowiedź to kolejny tytuł przeznaczony na smartfony. Famitsu ujawniło dzisiaj, że Konami szykuje dla nas nową odsłonę serii Contra. Radzę się jednak wstrzymać przed otwieraniem szampana, bo okazuje się, że to tytuł przeznaczony wyłącznie na smartfony.

Japońska redakcja napisała, że nowa Contra będzie "horyzontalnie scrollowaną strzelaniną", utrzymaną w stylu starszych odsłon serii. Wspierane systemy to Android oraz iOS. W grze będzie można dokonywać mikrotransakcji.

Cóż, otrzymujemy kolejny sygnał, że Konami zmienia swój model biznesowy, przesiadając się na mobilny segment branży. Miejmy tylko nadzieję, że firma nie porzuci w 100% konsol stacjonarnych.

 

Źródło: http://attackofthefanboy.com/news/konami-announces-a-new-contra-game/

Tagi: