Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 27.10.2015 12:00
Sega rozważa reedycję obu części Shenmue
774V

Sega rozważa reedycję obu części Shenmue

Informacja o produkcji Shenmue III spadła na nas podczas tegorocznych targów E3 niczym grom z jasnego nieba. Okazuje się jednak, że być może powrócimy do historii Ryo nieco wcześniej, niż się spodziewaliśmy.

Tak wynika z wywiadu z Jonem Rookiem - szefem marketingu Sega Europe przeprowadzonego przez MarketingWeek. Potwierdził on, że aktualnie celem firmy jest innowacyjność i tworzenie aplikacji na smartfony oraz podążanie w kierunku wirtualnej rzeczywistości. Dodał również, że Sega chce powrócić do czasu swojej świetności i szum, jaki stworzył się wokół Shenmue III może pomóc firmie. Co najważniejsze, napomknął również, że reedycja dwóch pierwszych odsłon serii nie jest wykluczona.

Wypuszczenie pierwszych dwóch rozdziałów tej historii teraz, w momencie gdy nie tak dawno Yu Suzuki przeprowadził niezwykle głośną zbiórkę pieniędzy, byłoby doskonałym posunięciem biznesowym. Ponadto bez wątpienia ucieszyłoby to hardcore'owych graczy, którzy od lat wyczekują na zakończenie tej opowieści. Przed jej premierą z pewnością zechcą sobie odświeżyć nieco pamięć.

Trzymamy kciuki za reedycje.

Źródło: http://www.allgamesbeta.com/2015/10/sega-is-looking-into-re-releasing.html

Tagi: Sega shenmue Shenmue II Shenmue III yu suzuki

Nie przegap