Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 21.10.2015 10:00
Kanapka z Jill powraca! Fan Resident Evil przywrócił oryginalny dubbing do wersji HD
825V

Kanapka z Jill powraca! Fan Resident Evil przywrócił oryginalny dubbing do wersji HD

Resident Evil HD (2015), to sprawnie przygotowana reedycja, która pozwoliła nam przypomnieć sobie, jak dobre niegdyś były survival horrory. Brakowało w niej tylko jednej rzeczy...

Oryginalnych głosów, które wszyscy pokochaliśmy w latach 90. Oryginalny Resident Evil wyróżniał się wyjątkowo fatalną grą aktorską dzięki czemu całość doświadczenia lądowała w kategorii podobnej niskiej klasy horrorom. Takie kwiatki, jak Kanapka z Jill na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Niekoniecznie jednak muszą stanowić jedynie wspomnienia. Zamieszczamy bowiem link do specjalnej modyfikacji steamowej wersji odświeżonego Residenta w HD. Gdy podmienimy tylko plik, będziemy mogli cieszyć się kiczowatymi tekstami w pięknej oprawie wizualnej.

Za stworzenie moda odpowiedzialny jest gracz o pseudonimie Bunny. Zdradził on na forum, że największym problemem przy tym projekcie było rozdzielenie głosów od reszty dźwięków. Okazało się, że dubbing zmiksowany był razem z odgłosami strzałów i kroków, co wyjątkowo utrudniło cały proces. Ku naszej radości udało się osiągnąć sukces.

Przypominamy również oryginał:

Źródło: http://www.pcgamer.com/resident-evil-mod-restores-the-rubbish-1996-voice-acting-to-the-hd-remaster/

Tagi: Capcom ciekawe mod modyfikacje resident evil resident evil hd